ATAŞEHİR HUZUREVİ – DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

ATAŞEHİR HUZUREVİ FİYATLARI

Ataşehir Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evleri, Alzheimer bakım Evleri, Yatılı Fizik tedavi, Evde Fizik Tedavi, Evde Sağlık, Sağlık Kabinleri, şizofren Bakım Evlerine göz atacak olursak 350 bin nüfuslu Kadıköy, Maltepe, Üsküdar, Ümraniye ilçelerine ile komşudur. Ataşehir de Devlet Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmamaktadır. Ataşehir özel huzurevleri sayısına baktığımızda toplam 7 tanedir. Ataşehir özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 310 dir. AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Ataşehir

Lotus Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Adora Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Kıvılcım Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Nezih Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Doktor Şevkat Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Okyanus Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Bu huzurevlerinden bazılarıdır. AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Ataşehir Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Ataşehirnde özelde 7 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 310 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Ataşehir deki Huzurevlerinin hepsi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs.tüm işler burada çalışan görevlilerce yapılır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Ataşehir Devlet Huzurevi

Ataşehir de Devlet Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmamaktadır.

Ataşehir Özel Huzurevi

Ataşehir ilçesinde bulunana toplam 7 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 310 yatak kapasitesi bulunmakta. normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Bu huzurevlerinde sağlıklı yaşlılar kaldığı gibi geriatrik hastalığı olan yaşlılarda kalmaktadır. Nedir Bu geriatrik hastalıklar; Alzheimer, demans, parkinson, diyabetik hastalar, kanser, kalp hastaları kalmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri yada yakınları tarafından ödenmektedir.

Ataşehir Yatalak Hasta Bakımı

Ataşehir de yatalak hasta bakım merkezi olarak Ataşehir özel huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, yaşlı Bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Toplam 310 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır.

Ataşehir Yatılı Fizik Tedavi

Ataşehir  de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir.  

Ataşehir Alzheimer Bakım Evi

Ataşehir de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Ataşehir Paliyatif Bakım

Büyükçekmece Paliyatif Bakım Merkezi olarak Büyükçekmece Devlet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Ataşehir Şizofren Hasta Bakımevi

Ataşehir Paliyatif Bakım Merkezi olarak Ataşehir Develet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Ataşehir Kanser Hastası Bakımı

Ataşehir de bulunan huzurevlerinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir. Bunların dışında Ataşehir de bulunan ruhsal engelli bakım merkezlerinde de  şizofreni hastalarına bakılmaktadır.

ATAŞEHİR SAĞLIK KABİNİ

Ataşehir de toplam 4 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir.

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA