Ataşehir Sağlık Kabini-Evde Sağlık-Evde Bakım

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Ataşehir sağlık kabini, evde sağlık Ataşehir

Ataşehir Evde Sağlık-Sağlık Kabini-Evde Hemşirelik-Evde Bakım Arıyorsanız ÜCRETSİZ DESTEK HATTIMIZDAN Yardım Alabilirsiniz.

Ataşehir, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bir ilçedir. Yaklaşık 420 bin nüfusa sahip olan Ataşehir 2008 yılında ilçe olmuştur. Aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün bağlantılarının Ataşehir’den geçmesi sebebiyle birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilen bir iş merkezi ve saygınlık kazanmış bir konut bölgesidir.  Ataşehir sağlık kabini, en yakın sağlık kabini gibi sorularınıza yanıt bulabileceğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İstanbul Sağlık kabini hizmetimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın. Istanbul Anadolu ve Avrupa yakasında, Kadıköy, Ataşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Üsküdar, Mecidiyeköy – Şişli, Beylikdüzü gibi ilçelerde faaliyet gösteriyoruz.

Hemşirelik hizmetleri için sağlık kabinlerine tek telefonla ulaşabilirsiniz. +90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Ataşehir Sağlık Kabini

Ataşehir sağlık kabini mesleklerini özel olarak icra etmek isteyen ebe, hemşire ve toplum sağlığı bölümünden mezun olmuş sağlık memurlarının Sağlık Personelinin Tazminat ve Çalışma Esaslarına Dair 2368 Sayılı Kanun Hükümleri çerçevesinde evde bakım ve küçük cerrahi işlemleri yeterli ekipman ve kadro ile yapmakla görevli kuruluştur. 

Ataşehir Sağlık Kabininin Hizmetleri Nelerdir? 

  • -Serum Takma
  • -Kan Alma
  • -Yara Bakımı 
  • -Yanık Bakımı 
  • -Pansuman
  • -Kan Grubu Öğrenme 
  • -Dikiş Atma
  • -Evde Bakım Hizmeti
  • -Enjeksiyon
  • -Piercing ve Kulak Delme 

1-Serum Takma 

Serum ağız yoluyla beslenemeyen insanlara ve herhangi bir hastalık sebebiyle tedavi uygulamak amacıyla kullanılan sıvıdır.

Ataşehir sağlık kabininde serum takma hizmeti samimi ve deneyimli personeller ile yetkili doktor kontrolünde verilmektedir. 

Evde Serum Takma 

Ataşehir sağlık kabininin aynı zamanda evde serum takma hizmeti de bulunmaktadır. Bu hizmet Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanmaktadır. Bu uygulama aynı zamanda hastanın evinde kendini daha rahat hissetmesini sağlar ve tedavi süreci daha stressiz geçer. Evde serum takma tedavisinin sorunsuz gerçekleşmesi için Ataşehir sağlık kabini hem deneyimli hem de işini profesyonel yapan personelleri görevlendirir. Bu şekilde hastalar güvenli ve sakin bir şekilde bu hizmeti alırlar.

2-Kan Alma 

Ataşehir sağlık kabininin bir hizmeti olan kan alma işlemi laboratuvar hizmetlerinden biridir ve bu işlem yapılırken sterilize edilmiş malzemeler kullanılmaktadır. Kan, kolun iç kısmındaki damarlardan ve yetkili doktorların istediği miktarda alınır. Bu süreçte kan verecek hastanın/bireyin kan vermeden önce de kan verdikten sonra da dinlenmesi gerekir. Kan alma işlemi uygun şartlarda ve deneyimli sağlık personelleri tarafından yapılır. Bu işlem yapıldıktan sonra uluslararsı standartlara uygun testler kullanılır ve bu testler sonucu bir rapor elde edilir. Bu raporu hasta/birey inceleyebilir ve kan veren birey hasta ise bu rapora göre yetkili doktorla birlikte tedaviye başlanabilir. 

3-Sağlık Kabini Yara Bakımı 

Vücudumuzun en dış kısmında bulunan deri, vücudumuzu dış etkenlerden korumak için programlandırılmıştır. Herhangi bir kaza sonucu derimizde bazı hasarlar oluşabilir. Bu olusan hasarlara yara denir. Derinin oluşan yaraları kendi kendine iyileştirme özelliği vardır fakat bazı yaralar kendi kendine iyileşmez bunlara da kronik yaralar denir. Kendi kendine iyileşmeyen yaralara doktor tarafından bir tedavi uygulanır. 

Ataşehir sağlık kabininde yara bakımı uzmanları ve deneyimli sağlık personelleri ile birlikte yara bakım tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedaviler uygulanırken sterilizasyonu sağlanmış ekipmanmar kullanılır. 

4-Yanık Bakımı 

Yanık vücudumuzun herhani bir bölgesinin yüksek ısıyla temas etmesi halinde oluşan hasarlara denir. Yanıkların dereceleri vardır. Birinci derecede yanık oluştuğu zaman bireyler kendi kendine tedavi uygulayabilir. En riskli yanık üçüncü dereceden yanıktır ve aciliyeti vardır.

Ataşehir sağlık kabininde yanık bakımı tedavisi uygulanmaktadır. Yanık bakımı tedavisi uygulanırken önce yetkili bir doktor tarafından yanık derecesine göre tedavi yöntemi belirlenir. Daha sonra profesyonel bir ekiple steril bir ortamda ve hijyenik ekipmanlar kullanılarak tedaviye başlanır. Ataşehir sağlık kabini görevlileri hastanın tedavi sonrasında da kontrolünü özenli bir şekilde takip eder. 

5-Pansuman 

Ataşehir sağlık kabininde pansuman hizmeti ve evde pansuman hizmeti verilmektedir. Bu hizmet tecrübeli ve eğitimli sağlık personelleri tarafından uygulanmaktadır. Tedavide kullanılan ekipmanların sterilizasyonuna dikkat edilmektedir. 

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Ataşehir Sağlık Kabini Evde Pansuman Hizmetinin Avantajlari Nelerdir? 

-Herhangi bir yaralanma sonucu hastaneye gidemeyen hastaların hastaneye gitmeden evde pansumanları yapılabilir. 

-Hasta bireyler evde pansuman yaptırdıkları zaman kendilerini daha rahat ve güvende hissederler. 

-Evde pansuman tedavisinda zaman kısıtlaması yoktur ve pansumana ihtiyaç duyan bireyler günün her saatinde bu tedaviyi alırlar. 

6-Ataşehir Sağlık Kabini Enjeksiyon

Enjeksiyon yaygın adıyla iğne yapmak vücutta var olan mikropları kısa sürede yok etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. 

Ataşehir sağlık kabininde enjeksiyon hizmeti yaş farkı gözetmeksizin her hastaya uygulanabilir. Enjeksiyon hizmeti uygulanmadan önce hastanın yetkili doktor tarafından reçete alması gerekmektedir. Bu reçete kapsamında tecrübeli ve eğitimli hemşireler veya sağlık personellerince iğne enjeksiyon uygulanabilir. Ayrıca iğne enjeksiyon tedavisi Kadıköy sağlık kabini tarafından evde de uygulanmaktadır. Bu tedaviyi uygulayacak personelin Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve izinli olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra evde iğne enjeksiyon tedavisi hastalar için avantajlı bir tedavi yöntemidir. Bu tedaviyi alacak hastaların kendini iyi hissetmesi iyileşme süreci açısından önemlidir. 

7-Ataşehir Sağlık Kabini Kulak Delme ve Piercing 

Kulak delme ve piercing işlemi cerrahi bir işlem olmayıp estetik açıdan insanların isteklerine göre yapılan işlemlerdir. Ataşehir sağlık kabininde kulak delme ve piercing işlemi gerekli sterilizasyon önlemleri alındıktan sonra bu işte tecrübeli sağlık personelleri tarafından uygulanmaktadır. Kulak delme ve piercing işlemi fazla riskli olmayan işlemlerdir.

Ataşehir sağlık kabininde yapılan bu hizmetlerde hijyene büyük önem verilir. Kullanılan aletler son teknoloji ile üretilen aletlerdir. Bu sayede meydana gelecek enfeksiyonlar en aza indirilebilir. Kulak delme ve piercing işleminde takılacak olan aksesuar bireyin kendi seçimiyle belirlenir. Ancak takılacak olan ilk aksesuar uzun bir süre vücutta kalacağı için aksesuar seçimi bu süreyi dikkate alarak seçilmelidir. Ayrıca sahte aksesuarlardan uzak durulmalıdır. 

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

8-Kan Grubu Öğrenme 

Kan grubu kanın özelliğini belirlemek için oluşturulmuş bir sistemdir. Kan grubu bireylerin antikorlarına bakılarak öğrenilir. 4 farklı kan grubu vardır. Bunlar A,B,AB ve 0 kan gruplarıdır. Ayrıca kan grupları pozitif(+) veya negatif(-) olarak da sınıflandırılır. 

Ataşehir sağlık kabininde kan grubu öğrenme hizmeti sunulmaktadır ve bunun için profesyonel personeller tarafından tahliller yapılır. Bu tahliler uygun şartlar altında ve en doğru sonuca ulaşılacak şekilde yapılır. 

9-Dikiş Atma

Dikiş tıp alanındaki adıyla sütur hasar görmüş dokunun enfeksiyona uğramaması için yaranın kaybolan bir ip veya uzub süreli kalacak olan bir ip ile dikilmesi işlemidir. Bu işlem uzman kişilerce doktor kontrolünde yapılmalıdır. 

Dikiş işlemi Ataşehir sağlık kabininde tedavi öncesinde, tedavi sırasında ve tedavi sonrasında yetkili doktor ve personeller tarafından kontrollü bir şekilde yapılır. Dikiş işlemi yapılırken kullanılan malzemelerin steril olmasına özen gösterilir ve dikiş işlemini yapan sağlık personelinin eldiven gibi gerekli teknik ekipmanları kullanmalarına önem verilir

10-Ataşehir Sağlık Kabini Evde Bakım Hizmeti 

Ataşehir sağlık kabini evde bakım hizmeti almak isteyen bireylere bu hizmeti sunmaktadır. Evde bakım hizmeti isteyen kişilere tecrübeli ve profesyonel sağlık personelleri tarafından evde muayene,pansuman, tansiyon ölçümü, serum takma gibi hizmetler sunulmaktadır. Ayrıca evde bakım hizmetinin hastalar için birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan en önemlisi hasta bireylerin kendi evlerinde daha güvenli hissetmeleridir. Bu sayede tedavi sürecinde hastaların daha stressiz olmaları sağlanır .

Hizmet verdiğimiz diğer ilçeler

Kadıköy, Üsküdar, Ataşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Ümraniye, Beylikdüzü, Mecidiyeköy

Hemşirelik hizmetleri için sağlık kabinlerine tek telefonla ulaşabilirsiniz. +90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA