AVCILAR HUZUREVİ YAŞLI BAKIMEVİ – DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

AVCILAR HUZUREVİ

Avcılarda Huzurevi, Yaşlı Bakım Evi, Hasta Bakımevi, Alzheimer Bakım Evi, Fizik Tedavi Merkezi arıyorsanız UZMANLARIMIZA DANIŞMADAN KARAR VERMEYİN..!

Avcılar Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evlerine göz atacak olursak 350 bin nüfuslu Avcılara Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bahçeşehir, Bakırköy, Hadımköy, Başakşehir ilçelerine ile komşudur. Avcılarda devlet huzurevi bulunmamaktadır. Avcılarda özel huzurevleri sayısına baktığımızda toplam 1 tanedir. AVCILAR özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 65’dir.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Avcılar

Olgun Yaş Yaşlı Dinlenme evi

Avcılar Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Büyükçekmecende özelde 1 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 65 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Avcılar deki Huzurevi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs. tüm işler burada çalışan görevlilerce yapılır. Sağlık takipleri de buradaki doktor ve hemşireler tarafından takip edilmektedir.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Avcılar Devlet Huzurevi

Avcılarda devlete ait hiçbir huzurevi ve yaşlı bakım rehabailitasyon merkezi bulunmamaktadır.

Avcılar Özel Huzurevi

Avcılar ilçesinde bulunana toplam 1 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 65 yatak kapasitesi bulunmakta. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Yatak yarası olan yatalak hastaların yara bakımları yapılmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri ya da yakınları tarafından ödenmektedir.

Avcılar Yatalak Hasta Bakımı

Avcılarda yatalak hasta bakım merkezi olarak Avcılar özel huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, yaşlı Bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Toplam 65 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır. Kolostomili hasta, treakostomili hasta, nebulizatörlü hasta, …vb hastalara bakılmaktadır.

Avcılar Yatılı Fizik Tedavi

Avcılar de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirilebilmektedir.  Buradaki Fizyoterapistler sayesinde veya özel bir fizik tedavi merkeziyle anlaşma yoluna gidilerek hastaların ihtiyacı olan fizik tedavi uygulamaları yapılmaktadır.

Avcılar Alzheimer Bakım Evi

Avcılar de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır. Alzheimer hastalığının son evresinde hastalar enteral beslenmeyle beslenirler burada 2 yol karşımıza çıkmaktadır ilk yol NG nazoastrik sonda ile diğeri ise PEG yöntemi yani mideden besleme yapılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Avcılar Paliyatif Bakım

AVCILAR Paliyatif Bakım Merkezi olarak AVCILARDevelet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Avcılar şizofreni Bakımevi

Büyükçekmece de bulunan huzurevinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir.

Avcılar Kanser Hastası Bakımı

Avcılar Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinde kanser hastalarının bakımı yapılabilmektedir. Kanser hastalarının dönemlerine göre sağlık destek hizmeti ihtiyacı artmaktadır. Kanser hastaları son evrelerinde tedavi gördükleri hastaneyle eşgüdüm içerisinde yapılmaktadır.

AVCILAR SAĞLIK KABİNİ

AVCILARde toplam 2 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir.

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA