BEYLİKDÜZÜ AVUKATLIK BÜROLARI-BEYLİKDÜZÜ HUKUK BÜROLARI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Beylikdüzü Avukatlık Büroları - Beylikdüzü Hukuk Büroları

Beylikdüzünde  Hukuki Desteğe ve Avukatlık Hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız Sosyal Rehberlik Merkezini Arayabilirsiniz. HUKUKİ DESTEK HATTI

Aile Hukuku ve  Boşanma Avukatlığı, Ceza Hukuku, İnşaat Hukuku, Sağlık Hukuku ve Tazminat, Gayrimenkul Hukuku ve Avukatlığı, İcra ve İflas Hukuku ve Avukatlığı, Miras Hukuku, Kira Sözleşmesi Davaları ve Hukuku, İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku…vb. Konularında Avukatlarımızla Görüşebilirsiniz.

Hukuk Danışmanlığı

Sosyal Rehberlik olarak tüm İstanbul iline ve çevrede bulunan illere avukatlık hizmeti vermekteyiz. Bizi ceza, bilişim, tıp, iş hukuku, aile hukuku ve boşanma davaları, internet hukuku ve iş davaları için arayabilir ve soru sorabilirsiniz..

+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Beylikdüzü Boşanma Avukatı - Hile/Aldatma Durumu

Evlilikle kurulan evlilik birliği, cinsel sadakat zorunluluğunu beraberinde getirir. Aldatma (zina) evliliğe en büyük hakaret ve sadakatsizliktir. Dolayısıyla boşanmanın mutlak nedeni budur. Hâkim, zinanın var olduğuna ikna olursa, başka bir sebep göstermeksizin evliliği sonlandırır.

Zina nedeniyle boşanmak isteyen bir eş, bunu çeşitli yasal delillerle ispat edebilmelidir.

Zina sebebinin öğrenildiği günden bu yana altı ay geçti ve zina fiilinin meydana gelmesinden beş yıl sonra, her halükarda zina nedeniyle boşanma hakkı düştü. Bu durumda boşanma zemini olarak evlilik temeli sarsılarak boşanma davası açılabilir. Boşanma davası açarken boşanma sebebinin zina olduğunu kanıtlamanıza ve evliliğin temelini sarsmanıza yardımcı olacaktır. Boşanma zina nedeniyle meydana geliyorsa, mülkiyet sistemi tasfiye davasındaki hakim, zinanın artı değerine bağlı olarak eşin payını azaltmaya veya iptal etmeye karar verebilir. Genellikle boşandıktan sonra eşler artık eşit haklara sahiptir. Ancak eşlerden biri zina ederse hâkim bu oranı tamamen azaltabilir veya ortadan kaldırabilir. Hayatın terk edilmesi nedeniyle aynı durum boşanmada da kullanılabilir. Biseksüel ilişkiler zina sayılmaz. Ancak haysiyetsiz yaşama veya evliliğinizi sarsma nedenlerine göre boşanma davası açabilirsiniz. GSM operatörleri, eşinizin zina yaptığını kanıtlamak için telefon görüşmesi veya mesaj içeriği sağlayamaz. Çünkü hiçbir konuşma ve mesaj kaydedilmez. Karşı taraf, talebinize göre ses ve mesaj tarih ve saat bilgisini GSM operatöründen mahkemeye talep edebilir. Boşanma davası sırasında evlilik sadakati yükümlülüğü var olmaya devam ediyor. Boşanma kararı kesinleşmeden önce – Yargıtay boşanma kararını verene ve temyize gidene kadar eşlerin birbirlerine sadık olması gerekir. Aksi takdirde bu durum zinaya yol açacaktır.

Hukuk Danışmanlığı

İstanbulda’da avukatlık faaliyeti yürüten avukatlık ofisimizden dilediğiniz zaman hukuki destek alabilirsiniz. Avukat istanbul arayışınızda daima size destek olmaya ve çözüm yolları bulmaya çalışırız.

+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Hile/Aldatma Durumu-2

Boşanma kararı kesinleşmeden önce – Yargıtay boşanma kararını verene ve temyize gidene kadar eşlerin birbirlerine sadık olması gerekir. Aksi takdirde bu durum zinaya yol açacaktır. Bir kişiyle bir kerelik cinsel ilişki, zina nedeniyle boşanmaya yeterlidir. Eşiniz ve üçüncü kişi arasındaki duygusal bağ, dava açmayı gerektirmez.

Zina, çeşitli yasal delillerle (otel kayıtları, fotoğraflar, mektuplar, kısa mesajlar, tanık ifadeleri vb.) Kanıtlanabilir. Ancak zina nedeniyle boşanma davalarında yemin ve itiraflar delil olarak kabul edilmeyecektir.

Eşlerden birinin daha önce zina yapmış olması daha çok kusuru olduğu anlamına gelmez ve diğer eşe zina hakkı vermez. Bu nedenle, her iki eş de zina ederse, her iki eş de birbirleriyle boşanma davası açabilir. Zina söz konusu olduğunda, cinsel bir ilişki olmalı. Cinsiyet ilişkilerini içermeyen kur yapma, sadakatsizlikten kaynaklansa bile, tek başına zina nedeniyle boşanmaya yol açamaz. Zinanın varlığına dair yalnızca gerçek varsayımlar oluşturabilirler. Eşlerden biri geçerli bir sebep olmaksızın karşı cinsle yalnız kaldığında, ev, otel gibi kapalı yerlerde, tenha yerlerde görüp, sık sık ve özellikle geceleri telefonla samimi fotoğraf çekip görüşmelerde bulunursa zina sayılır. Yukarı oluşur.

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA