BEYLİKDÜZÜ HUZUREVİ-YAŞLI BAKIMEVİ-DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Beylikdüzü Huzurevi

Huzurevi, Yaşlı Bakım Evi, Hasta Bakımevi, Alzheimer Bakım Evi, Fizik Tedavi merkezi arıyorsanız UZMANLARIMIZA DANIŞMADAN KARAR VERMEYİN..!

Beylikdüzü Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evlerine göz atacak olursak 350 bin nüfuslu Beylikdüzü Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece ilçelerine ile komşudur. Beylikdüzünde devlet huzurevi, beylikdüzü özel huzurevleri bulunmaktadır. Devlet huzurevi Beylikdüzünde 1 tane olup 130 kapasitelidir. Beylikdüzü özel huzurevleri sayısına baktığımızda toplam 4 tanedir. Beylikdüzü özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 180 dir.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Beylikdüzü

Beylikdüzü Huzur, Bakım Ve Reahbilitasyon Merkezi – Devlet

Altınçağ Huzurevi- Özel

Avrupa Huzurevi – Özel

Selvi Huzurevi – Özel

Yonca Huzurevi-özel

Beylikdüzü Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Beylikdüzünde özelde 4 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 180 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. 1 tanede Devlet Huzurevi bulunup toplam 130 kapasitelidir. Devlet huzurevide ücretlidir genellikle kişilerin gelirlerinin %70 ini kesinti yapılır.

Beylikdüzündeki Huzurevlerinin hepsi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması,

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Beylikdüzü Devlet Huzurevi

Beylikdüzü Huzur, Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi olarak adı geçen bakım Merkezde 130 yatak kapasitesine sahiptir normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Beylikdüzü Özel Huzurevi

Beylikdüzü ilçesinde bulunana toplam 4 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 180 yatak kapasitesi bulunmakta. Bu huzurevlerinde sağlıklı yaşlılar kaldığı gibi geriatrik hastalığı olan yaşlılarda kalmaktadır. Nedir Bu geriatrik hastalıklar; Alzheimer, demans, parkinson, diyabetik hastalar, kanser, kalp hastaları kalmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri yada yakınları tarafından ödenmektedir.

Beylikdüzü Yatalak Hasta Bakımı

Beylikdüzünde yatalak hasta bakım merkezi olarak Beylikdüzü özel huzurevleri, beylikdüzü devlet huzurevi yaşlı bakım evleri değerlendirilmektedir. Toplam 320 yatak kapasitesi mevcuttur.

Beylikdüzü Yatılı Fizik Tedavi

Büyükçekmece  de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir.  

Beylikdüzü Alzheimer Bakım Evi

Büyükçekmece de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Beylikdüzü Paliyatif Bakım

Beylikdüzü Paliyatif Bakım Merkezi olarak Beylikdüzü Develet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Beylikdüzü Şizofreni Bakımevi

Beylikdüzünde bulunan huzurevlerinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir. Bunların dışında Beylikdüzünde bulunan ruhsal engelli bakım merkezlerinde de  şizofreni hastalarına bakılmaktadır.

Beylikdüzü Kanser Hastası Bakımı

Beylikdüzünde toplam 3 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Barış Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Yakuplu Mahalesindedir. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir.

 

BEYLİKDÜZÜ SAĞLIK KABİNİ VE EVDE SAĞLIK

Büyükçekmece de toplam 4 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir. SAĞLIK KABİNİ HİZMETİNE ULAŞMAK İÇİN BİZİ ARAYIN

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA