BEYOĞLU AVUKATLIK BÜROLARI-TAKSİM AVUKATLIK HUKUK BÜROLARI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Beyoğlu Ve Taksim Hukuk Büroları- Beyoğlu Avukatlık Bürosu

Beyoğlu Ve Taksimde Hukuki Desteğe ve Avukatlık Hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız Sosyal Rehberlik Merkezini Arayabilirsiniz. HUKUKİ DESTEK HATTI

       Aile Hukuku ve  Boşanma Avukatlığı, Ceza Hukuku, İnşaat Hukuku, Sağlık Hukuku ve Tazminat, Gayrimenkul Hukuku ve Avukatlığı, İcra ve İflas Hukuku ve Avukatlığı, Miras Hukuku, Kira Sözleşmesi Davaları ve Hukuku, İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku…vb. Konularında Avukatlarımızla Görüşebilirsiniz.

Hukuk Danışmanlığı

Sosyal Rehberlik olarak tüm İstanbul iline ve çevrede bulunan illere avukatlık hizmeti vermekteyiz. Bizi ceza, bilişim, tıp, iş hukuku, aile hukuku ve boşanma davaları, internet hukuku ve iş davaları için arayabilir ve soru sorabilirsiniz..

+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Mal Paylaşımı Ve Aile Hukuku

Boşanma süreci, ortak hayata son verme kararı ile başlar. Bu süreçte eş ve ortak çocukları, boşanma sonrası yeni bir yaşamın temelini oluşturan evlilik ittifakında medeni hukuktaki tüm hakları elde edebilir ve edindikleri tüm varlıkları paylaşabilirler. . Boşanma davalarında ve boşanmayla ilgili tüm hak ve sorumlulukların paylaşılması konusunda profesyonel avukatlarımıza bu vakfın sağlam bir şekilde kurulması için hizmet vereceğiz.

 Tüm aile bireyleri için boşanmayı en doğru şekilde yönetmek psikolojik ve hukuki bir süreçtir ve tarafların haklarının en başarılı şekilde sona erdirilmesi esastır. Bu hassas süreci asgari maddi ve manevi kayıplarla aşmak için profesyonel aile hukuku avukatları ile çalışıyoruz. İki tarafa da hızlı bir boşanma kararı verdik ve karşılıklı bir anlaşmaya vardık. Boşanma sonucuna ilişkin süre sınırı, boşanma davasına ve mahkemenin çalışmalarının yoğunluğuna bağlıdır. Sözleşmeli boşanma davaları, en kısa boşanma davası türüdür. Genellikle birkaç duruşmanın sonunda mahkeme kararı verilir.

Müzakereli boşanma olmaksızın boşanma davalarına ihtilaflı boşanma davaları denir. Davacı ve sanık (taraf) sözleşmeye dayalı boşanmadan farklıdır; boşanma, boşanmanın ekonomik sonuçları ve çocukların durumu konusunda fikir birliğine varamadıkları için hâkim daha fazla soruşturma yürüttü ve birçok kişinin ifadesini dinledi. tanıklar.  Aile mahkemesinin bulunmadığı durumlarda, ilk derece hukuk mahkemesi de boşanma ve ayrılık davalarını yürütmekten sorumludur. Boşanma, fiilen kurulmuş bir evliliğin, kanunun öngördüğü sebep ve şartlara dayalı olarak ve eşlerden birinin talebi üzerine mahkeme kararı ile sona ermesidir.

Hukuk Danışmanlığı

İstanbulda’da avukatlık faaliyeti yürüten avukatlık ofisimizden dilediğiniz zaman hukuki destek alabilirsiniz. Avukat istanbul arayışınızda daima size destek olmaya ve çözüm yolları bulmaya çalışırız.

+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Aile Hukukunda Önemli Konular Nelerdir?

Aile malikanesi Resmen evli karı-kocanın birlikte yaşadığı ve ortak bir hayat geçirdiği sürekli bir yaşam alanı burası. Eşin birden fazla evi olsa bile sadece bir ev aile evi olur. Bungalovlar, dağ evleri ve yayla evleri gibi insanların ara sıra yaşadığı yerler aile konutu için uygun değildir Karşı taraf açıkça kabul etmedikçe, taraflardan biri aile konutu kira sözleşmesini feshedemez, aile konutunu devredemez veya aile konutu haklarını kısıtlayamaz. Eşiniz sizin rızanız olmadan kira sözleşmesini feshederek evi boşaltmanıza sebep olamaz, evi başkalarına satamaz, ipotek edemez. Aile ikamet haklarınızı tam olarak korumak için Tapu Siciline not eklemek doğrudur. Ailenin konutu hakkında yorum yapma ve dava açma zorunluluğu yoktur. Gerekli belgeleri (nüfus cüzdanınız, evlilik cüzdanınız ve müdürden alacağınız oturma izni) yerel tapu siciline getirmeniz ve talepte bulunmanız yeterlidir. Tapuda bu notu bulamasanız bile eşinizle birlikte yaşadığınız ev hala bir aile konutu, ancak eşiniz evi satarsa ​​burada iki sonuçla karşılaşabilirsiniz. Alıcı evin bir aile evi olduğunu bilirse satışı iptal etmek için dava açabilir. Bilmiyorsa, alıcının şerefiyesi korunacak ve satış iptal edilemez. Bu nedenle tapuda konut ikametgahına not eklenmesi haklarınızı kaybetmenizi kesinlikle engelleyecektir.

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA