Doğa Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
doğa huzurevi, Sancaktepe huzurevi, istanbul huzurevleri

İstanbul’da Doğa Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde 55 yaş üzerindeki desteğe ihtiyaç duyan bireylere huzurevi (konaklama) ve bakımevi/bakım merkezi (bakım hizmetleri) vermekteydi . Ayrıca Evde Bakım Hizmetlerimizden faydalanmayı tercih edenlerin büyük bir çoğunluğunu da yine aynı yaş grubundaki kişilere evlerinde bakılmaktadır.

Yaşlı bakımı bilgi, tecrübe ve özen gerektiren bir alandır. Bakıcı kadrosu, tamamı tecrübeli ve yaşlı bakımı konusunda özel eğitim almış sertifika sahibi personelerdir. Huzurevinde günlük hayat içerisinde destek gerektiren her alanda bakıcıları vardır. sakinlerinin en çok ihtiyaç duyacakları alanlarda eğitimli personelimiz tüm huzurevi şubelerinde aynı kalitede, hizmet vermektedir.

Huzurevinde yaşlıya otururken, kalkarken yada yürürken gereken yardım her an yanı başında bakıcılar yanındadır. Yemek yedirmek, banyo ve kişisel bakımın veya sakal tıraşının yapılması güler yüzün kaybolmadığı bir anlayışla aksamadan yapılmaktadır.Tuvalet kontrolünün kaybedildiği durumlarda dahi gereken her tür takip ve bakım ekibinin şefkatli ellerinden titizlikle sunulmaktadır.

Doğa Huzurevi Yoğun Bakım Sonrası Hasta Bakımı

Yoğun bakım tedavisi; hastalarda bir ya da birden fazla vücut organının çalışmaması ya da yetersizliği nedeniyle hasta takibinin sağlığına kavuşana kadar desteklenmesini ve takibini içeren süredir ve çok önemli bir süreçtir.

Yoğun bakım tedavisi gören hastalar genellikle yapay solunum cihazları(entübe) ile desteklenir ve diğer tıbbın tüm imkanları kullanılarak hastanın sağlığına kavuşması amaçlanmaktadır. Yoğun bakım sonrası hasta bakımı ise en az yoğun bakım süreci kadar önemlidir.

Özellikle hastanın ilaçlarının düzenli takip edilmesi, ihtiyaçlarının düzenli giderilmesi gerekmektedir. Hastanın vücut fonksiyonlarının sık aralıklarla kontrol edilmesi son derece önemlidir.

Yoğun bakım hastası takibinde hasta için hijyen en az sağlığı kadar önemlidir. Ağız, göz, yüz ve vücut temizliği, hastanın vücudunun temizlenmesi yoğun bakım sonrası hasta için olmazsa olmaz ihtiyaçlardan bazılarıdır.

Doğa Huzurevi Yaşlı Sağlık Hizmetleri

Doğa huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezinde uygun ve dengeli bir beslenme planı oluşturulması, tansiyon, şeker takibi, sıvı takibi gibi genel sağlık kontrollerinin yanında ilaç takip cetvellerinin uygulanması da sorumlu personel tarafından sağlanır.

İstanbul merkezli şubelerinde, tüm sağlık personeli ile yaşlı sağlık hizmetlerini huzurevi ve bakımevi hizmetlerini sağlamaktadır.

Uzman Konsültan ve Kadrolu hekimleri, tecrübeli hemşireleri ve sertifikalı hasta bakıcıları ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışarak sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve kusursuz olarak verilmesini sağlarlar.

Yaşlı Medikal Hizmetleri

Doğa Medikal Hizmetler tıbbi cihaz, gereç ve sarf malzemelerini karşılama amacı ile çalışır. İstanbul’da gerek Doğa Evde Bakım Hizmetlerinde gerekse Klinik ve Yaşam evlerimizde bakımı ve tedavi takibi yapılan konuklarımızın mevcut durumunun gerektirdiği medikal malzemelerin tedariki kurum tarafından yapılır.

İhtiyaca göre satış ve kiralama hizmeti sunulduğu gibi arıza durumunda tamir süresince yedek cihaz temini sağlanmaktadır.

Alzheimer Hastalarına Bakımevi

İstanbul anadolu yakasında bulunan huzurevi ve bakımevi şubelerinde alzheimer (alzaymır) hastalarına özel bakım evleri mevcuttur. Bakımevlerimizde alanında profesyonel hale gelmiş personelimiz ile hizmet vermektedir. Alzheimer hastalarında unutkanlık en büyük sorunlardan bir tanesidir. Zamanı ve kendi yaşantısını unutan hastalar bakıma doğrudan ihtiyaç duyarlar.

Alzheimer hastalarında unutkanlığın yanı sıra agresiflik, tuvaletini problemi, yemek yememe problemi gibi bakımı zorlaştırıcı alışkanlıklar gelişebilir. Hemen hemen tüm hastaların ileri evrelerde bu tip alışkanlıklar edindiğini gözlemlemekteyiz. Bakımı zorlaştırıcı bu etkenler hastaların sağlıklı bir şekilde hayat sürmesini olumsuz etkilemektedir. Bizler bu bilinçle hareket ederek, uzman ekibimiz ile bu zorlu aşamaları hastaya olumsuz etki yaratmayacak şekilde çözülmektedir.

Aile yakınınızı gönül rahatlığı ile şubelerinde misafir etmektedir. Alzheimer hastalarının tüm bakımları ile ilgilenilmektedir. Alzheimer hastaları için huzurevi yerine bakımevi tercih edilmelidir.

 

İstanbulda aradığınız özel huzurevleri, istanbul huzurevleri hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA