Edirne Huzurevi, Edirne Yaşlı Bakım Evi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
mir huzurevi, izmir huzurevleri

SOSYAL REHBERLİK MERKEZİ Alzheimer Demans Parkinson Hasta Ve Yakınları Derneğinin Sosyal Sorumluluk Projesidir.
CANLI DESTEK HATTI.

Edirne Huzurevleri, Yaşlı Bakım Evleri, Alzheimer, Bakım Evleri, Hasta Bakımevleri, Paliyatif Bakım Merkezleri Konularında ÜCRETSİZ DESTEK HATTI..

Edirne Huzurevleri, Alzheimer Bakım Evleri, Hasta Bakım Evleri, Yaşlı Bakım Evleri, Paliyatif Bakım Merkezleri, Yatılı Fizik Tedavi Mekezleri Hakkında ÜCRETSİZ Destek Hattımızı Arayarak Yardım Alabilirsiniz..

EDİRNE HUZUREVİ

      411 Bin nüfuslu Edirne da toplam 2 tane devlet huzurevi bulunmaktadır. Bu huzurevlerinin toplam kapasitesi 172 yataktır. Bu devlet huzurevlerine girmek için öncelikle ya Edirne İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ya da Merkez ve Uzunköprü ilçelerinde bulunan Huzurevi Müdürlüklerine başvuru dilekçesi vermek gerekmektedir.  Yapılan bu başvurudan sonra ya Edirne İl Sosyal Hizmetlerde görevli uzmanlarca ya da huzurevlerinde görevli sosyal hizmet uzmanlarınca ikametgahta yapılan sosyal inceleme sonucunda durumu uygun görüldüğü takdirde bu kurumlara kabulleri yapılmaktadır. Ancak bu kabuller dilekçe tarihi esaslı sıralama ile yapılmaktadır. Yani huzurevi için her başvuran müracaatçı hemen kuruma kabulü yapılmamaktadır. Hali hazırda boş yatak varsa kabul yapılmakta aksi takdirde yatağın veya odanın boşalması beklenmektedir. Bu bekleme süresi belli değildir. Hemen olduğu gibi birkaç seneyi de alabilmektedir.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

EDİRNE ÖZEL HUZUREVİ

Maalesef Edirne da Özel Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi bulunmamaktadır.  Özel huzurevi arayan yaşlı ve yaşlı yakınları en yakın illerden İstanbul da ki özel huzurevlerini değerlendirmektedir.  İstanbul’da da daha çok Edirne ye yakın bölgelerdeki ilçelerdeki huzurevlerini değerlendirmektedirler. Silivri Özel Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evleri, Büyükçekmece Özel Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evleri, Beylikdüzü huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evleri’ni değerlendirmektedirler. Çünkü Edirne dan Beylikdüzü ne kadar karşılıklı olarak seferler yapan Otobüs ve Minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüslerde ortalama 2-3 saat gibi bir sürede ulaşım sağlamaktadır. Aslında bakıldığında İstanbul içinde yaşayan bir ailede yine İstanbul içindeki bir huzurevi ve bakım merkezine yaklaşık aynı sürede varmaktadır.

EDİRNE HUZUREVİ FİYATLARI

Edirne Devlet Huzurevi, Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezlerinin fiyatları huzurevi yönetmeliğinde belirlendiği gibidir kişilerin gelirlerinin %70 i kesinti yapılır ve kalan %30’luk kısım yaşlıya harçlık olarak verilmektedir.  Alınan bu ücret karşılığında günde 3 ana 2 ara öğün yemek verilmektedir. Ayrıca; Yaşlıların veya hastaların çamaşır, ütü bulaşık oda temizliği gibi hizmetleri buradaki personel tarafından yapılmaktadır. Bunun yanı ısra Bu huzurevlerindeki hemşireler tarafından ilaç takipleri ve günlük tansiyon, şeker ölçümleri yapılmakta ve takibi yapılmaktadır.

Huzurevlerinde Sunulan Hizmetler

Huzurevlerinde , Alzheimer Bakım Evlerinde, Hasta Bakım Evlerinde, Yaşlı bakım merkezlerinde sunulan hizmetler çeşitlilik gösterebilmektedir. Nitekim bu kurumlarda sunulması gereken olmazsa olmaz birtakım hizmetler vardır. Konaklama, periyodik tıbbi kontroller, kişisel bakım, acil servis ve sosyal etkinlikler bu hizmetlere örnek olarak verilmektedir.

Huzurevinde Verilen Kişisel Bakımlar

Yaşlı bireylerin bağımsız olarak hayatlarını sürdürememeleri kişisel bakım açısından yardıma ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır. Özellikle hijyen bakımının doğru bir şekilde yapılması hem yaşlı bireylerin sağlığı hem de hasta olanların da durumlarının daha kötüye gitmesini önlemek açısından büyük önem taşımaktadır. Tuvalet yardımı, ilaçların uygun zamanda kullanımının takip edilmesi huzurevlerinde sunulan diğer kişisel bakım hizmetleri arasında yer almaktadır.

EDİRNE HUZUREVLERİ NEREDE?

Merkez Edirne Huzurevi Şükrü Paşa Mah. Huzurevi Cad. No:2/1 EDİRNE

Edirne Süleybe-şefik Öztürk Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi Demirtaş Mah. Arif Sok. No:19/1 Uzunköprü /  EDİRNE

Edirne Devlet Huzurevlerinde Konaklama

İleri yaşlarda görülen hafıza problemleri yaşlı bireylerin evde tek bir şekilde kalırken çeşitli sorunlar yaşamalarına neden olmaktadır. Güvenlik sorunları, herhangi bir düşme ve yaralanma halinde acil müdahale gerekmesi, yemek yapımı gibi birçok yaşamsal aktivite huzurevlerindeki veya yaşlı bakım merkezlerindeki personellerin yardımı ile kolaylıkla gerçekleştirilmekte ve yaşlı insanlar huzur içinde hayatlarına devam edebilmektedir.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

EDİRNE YAŞLI BAKIM EVİ

Edirne de bulunan Devlet Huzurevleri aynı zamanda Yaşlı Bakım Evi statüsündedir.  Çünkü bu Yaşlı Bakım Evlerinde kalan yaşlıların hastalıklarına engellerine baktığımızda ; Alzheimer, Demans, Parkinson, kanser, Diyabet, Kalp Damar Hastaları, Yatağa Bağlı, Amputasyon sonucu Sekeli Kalan Hastalara bakılmaktadır.

Yaşlı Bakım Evlerinin sağladığı en önemli hizmetleri sağlık bölümü oluşturmaktadır. Fizyoterapistler fiziksel problem yaşayan bireylerin kas sistemlerinin olabildiğince iyileşmesine yardımcı olmakta, diyetisyenler huzurevi sakinleri için en uygun beslenme programını oluşturmakta, doktorlar herhangi bir acil durumda erken müdahalede bulunabilmektedir. Bu personellerin yanı sıra psikologlar stres, depresyon gibi zihinsel sorunlarla ilgilenerek yaşlılara yardımcı olmaktadır.

Edirne Yaşlı Bakım Evlerindeki Personeller

Hemşireler, uzman doktorlar ve huzurevi yöneticilerinin yeterli geriatrik deneyime sahip olması ya da bu alanla ilgili eğitimleri alması huzurevi sakinleri açısından önemli olmaktadır. Ayrıca huzurevi personellerinin acil ihtiyaçları karşılamak adına yeterli olması, personellerin huzurevi sakinlerine karşı tutumu, Alzheimer ve demans hastalarına yardımcı olabilecek çalışanların varlığı, hastaların tıbbi kontrollerinin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı ve diğer huzurevi sakinlerinin çalışanlar hakkındaki görüşleri bakım merkezi hakkında karar verilmeden önce kontrol edilmelidir.

Edirne Devlet Huzurevlerindeki Sağlık Hizmetleri

Yaşlı bakım merkezlerinde veya huzurevlerinde zorunlu olarak bulundurulması gereken üç farklı sağlık personeli vardır. Doktor, diş hekimi ve hemşireden oluşan bu ekibin görevleri “Huzurevleri İle Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliği’nin” belirtilmektedir. Yönetmeliğin 14.maddesinde belirlenen görevler arasında huzurevi sakinlerinin yılda bir kere genel muayenelerinin yapılması, günlük sağlık kontrollerinin gerçekleştirilmesi ve gerekli revir malzemelerinin temini yer almaktadır. Nitekim birçok özel huzurevi ilgili personellerin yanı sıra psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenler gibi sağlık çalışanlarını da bulundurmaktadır. 

Edirne Yaşlı Bakım Merkezleri

Edirne’nin büyük ilçelerinde bulunan Devlet Yaşlı Bakım Evleri; Merkezde ve Uzunköprü İlçesinde bulunan Zübeyde Hanım Huzurevidir.

İlgili İçerikleri : Edirne huzurevleri, Özel Huzurevleri

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA