YÖNETİM KURULUMUZ

SHU HAKAN BERTAŞ

Sosyal Hizmet Uzmanı

2017 den sonra gönüllü kuruluş olan Sosyal Rehberlik Merkezini kurmuş Bu defa sadece İstanbul değil aynı zamanda Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Antalya, Malatya, Elazığ ve Kütahya İllerinde de temsilcilikler açarak toplam 10 ilde faaliyet göstermeye başlamıştır.

FZT UĞUR ARSLAN

Fizyoterapist

Sosyal Rehberlik Hakkında

Türkiye de ve Dünyada benzeri ve örneği olmayan bir proje olup Kurucumuz; Sosyal Hizmet Uzmanı(SHU) Hakan BERKTAŞ tarafından düşünülmüş 2013’te sadece huzurevi ve engelli bakım evleri olarak projelendirilmiş ve başlatılmış olup 2017 yılında ihtiyaç görülen diğer alanlarda da hizmetler başlamıştır. Şu an birçok büyükşehirde şube ve temsilcilikleri bulunmaktadır..

Sosyal Rehberlik Merkezi nedir? Hangi Konularda Hizmet Vermektedir? Hangi illerde bulunmaktadır? Kimlere Hizmet vermektedir? Ücret alınmakta mıdır?

Sosyal Rehberlik Merkezi  Sağlık-Bakım-Eğitim-Rehabilitasyon-Hukuk konularında Rehberlik, Danışmanlık ve Destek Merkezidir.

Hangi İllerde Faaliyet Gösteriyor?

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Antalya, Aydın, Kütahya, Malatya, Elazığ illerinde yaşayan ve rehberlik hizmetine gerek duyan kişilere ÜCRETSİZ rehberlik hizmeti yapılmaktadır.

Hedef kitlemizde kimler bulunuyor; Yaşlılar, Engelliler, Hastalar, Çocuklar,

Yaşlılarda; Gerek sağlıklı gerekse sağlığı elverişli olmayan yaşlılara ki bunlar; Alzheimer, Demans, Parkinson, Kanser, Felç(inme),inkontinansi, kalp damar hastaları, diyabetik yaşlılar, EVDE BAKIM, EVDE SAĞLIK VE HUZUREVİ YAŞLI BAKIM MERKEZİ, FİZİK TEDAVİ MERKEZİ, EVDE FİZİK TEDAVİ Hizmetleri bulmaları konusunda Ayrıca; talep ettikleri takdirde Vasilik, Velayet, ..vs. konularda HUKUKİ destek ve danışmanlık yapmaktadır.

Engellilerde;

Ruhsal; Psikoz, Şizofren, Bipolar, Şizoafektif…Vb.

Zihinsel; Mental Retedasyon, Down Sendromu, Otizim, CP, Alzheimer, Demans, Parkinson, Hidrosefali, Mikrosefali, Zeka Geriliği,…Vb.

Bedensel; Felç(inme) Serebral Palsy, Spina Bifida, Çocuk Felci,  Multiple Sklerosis, Görme engelliler, hemiparezi, Hemipleji, tetrapleji,….Vb.

Engelli ve hastalarda sağlık, bakım, eğitim, hukuki  hizmetleri konularında rehberlik ve danışmanlık yapılmaktadır. Bu hizmetleri ya evde bakım ya da engelli bakım merkezlerinden almaları konularında danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Psikiyatri Hastaları için; Psikiyatri hastası olan ve tedaviye gitmeyen hastaların hastaneye yatırılması konusunda Sosyal Hizmet Uzmanlarımız tarafından ÜCRETSİZ rehberlik hizmeti verilmektedir.

Ayrıca; Bu hastaların bakım merkezlerine yatırılması konusunda da aynı hizmet verilmekte olup bunun yanı sıra Sosyal Rehberlik Merkezinin Avukatları Vasilik, velayet, vesayet kararları alınması..vb hukuki sorunlarda da hizmet vermektedir.

Fizik Tedavi Gerek Hastalara;  Nörolojik, Ortopedik, Geriatrik Rehabilitasyonlar konularında Evde Fizik Tedavi, Fizik Tedavi Merkezlerinde hizmet alınması için rehberlik hizmetleri vermektedir.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri Rehberlik Hizmetleri;

Otizm, Hiperaktivite, İletişim Güçlüğü, Dikkat Dağınıklığı, Öğrenme Güçlüğü, Anlatım Bozukluğu, Mental Retardasyon, Konuşma Bozukluktan, Yaygın Gelişimsel Bozukluk

Özbakım Becerileri, Okul Başansızlıkları, Down Sendromu, Zihinsel Engelliler, Alt Islatma, Uyum ve Davranış Problemleri, Serebral Palsi, Hemipleji, Diskinezi, Hipotoni, Travmatik Beyin Hasarı, Spinal Kord Yaralanmaları, Hareket ve Yürüme Bozukluktan, Nöromüsküler Hastalıklar konularında gerekli hizmetin alınması yönünde rehberlik hizmetleri sunulmaktadır.

Ayrıca Bakım Parası almaları konusunda yönetmeliğe uygun ÜCRETSİZ rehberlik yapılmaktadır.

Kreş ve Gündüz Bakım Evleri- Anaokulları Rehberlik Hizmetleri;

 0-6 yaş dönemi çocuklar için kreş ve gündüz bakım evleri, anaokulları konusunda çocuklarına en iyi kurumu arayan anne babalara çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanlarımız tarafından ÜCRETSİZ  rehberlik hizmetleri verilmektedir.

Özel Okullar Konusunda Rehberlik Ve Danışmanlık Hizmetleri

Çocuklarının İlk, Orta ve Lise eğitimlerini özel okullarda verdirmek isteyen velilere de Eğitim danışmanlarımız tarafından ÜCRETSİZ rehberlik Hizmeti verilmektedir.

Evde Bakıcı/ Yardımcı Hizmetleri Rehberliği Evinize bebek, çocuk, hasta, yaşlı bakıcı, yardımcı almak istiyorsanız bu konuda da ÜCRETSİZrehberlik ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Hukuki Konularda Rehberlik / Avukatlık Hizmeti;

Gerek Yaşlı, hasta, engellilere gerekse bu kişilerin rağbet ettiği kurumlara her türlü konuda istenildiği takdirde Avukatlık hizmeti de verilmektedir. 

 

Huzurevleri

Fizik Tedavi

Sağlık kabini

Evde Hemşire

Sosyal Rehberlik

Huzurevleri, Sağlık Kabini, Evde Fizik Tedavi

Sosyal Rehberlik Merkezi

  • Huzurevleri, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri,
  • Evde Sağlık Hizmetleri,
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

Konularında Hizmet Veren Ücretsiz Danışmanlık ve Destek Hattıdır.

Uzmanlarımızla görüşmeden karar vermeyin….!

Tel: 0212 873 0507 – 0552 221 8833

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Call Now ButtonHemen ARA