Sosyal Rehberlik

Huzurevleri, Sağlık Kabini, Evde Fizik Tedavi

Sosyal Rehberlik Merkezi

  • Huzurevleri, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri,
  • Evde Sağlık Hizmetleri,
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

Konularında Hizmet Veren Ücretsiz Danışmanlık ve Destek Hattıdır.

Uzmanlarımızla görüşmeden karar vermeyin….!

Tel: 0212 873 0507 – 0552 221 8833

Sosyal Rehberlik Hakkında

Sosyal Rehberlik Merkezi 2013 yılında SHU Hakan BERKTAŞ’ın önderliğinde Şişlide kurulmuştur.

Merkezimiz son 50 yıldır ortaya çıkan ve yaygınlaşan bireyleri, toplumu etkileyen alzheimer, demans, parkinson, kanser, ms, als, felç, şizofreni gibi hastalıkların bakım ve rehabilitasyon hizmetleri konusunda hastalara ve yakınlarına 7 yıldır rehberlik hizmeti vermektir.

Sosyal rehberlik Merkezinin vermiş olduğu bu hizmete bağlı olarak referans merkezi haline gelmiştir.

 

Uzmanlarımız kurum bakımı arayan kişilere yaşadıkları lokasyona, hastalarının sağlık durumuna, bütçelerine uygun güvenilir ve referanslı huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezi bulmaları konusunda destek vermektedir.Bu tür hastalıklara evde bakım ve kurum bakımı olmak üzere 2 türlü bakım yapılabilmektedir. Merkezimizdeki uzmanlar her iki bakımında avantaj ve dezavantajları konusunda ve hastanın arayan kişilere rehberlik yapmaktadır.

İhtiyaçlarına göre evlere fizyoterapist, hemşire ve bakım elemanı temini konusunda da destek vermektedir.

Sosyal Rehberlik Merkezi; Sağlık, Bakım Ve Rehabilitasyon Hizmetleri DESTEK MERKEZİDİR.

Huzurevleri

Fizik Tedavi

Sağlık kabini

Evde Hemşire

Kurucumuz Hakan Berktaş

Sosyal Hizmet Uzmanı; Hakan BERKTAŞ 1971 yılında Malatya da doğdu. İlk, orta ve  lise öğrenimini  Malatya’da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Y.O. yu bitirmiştir.

Eğitimi bittikten sonra, İstanbul Sokak Çocukları ve Aileleri alanında 1 yıla yakın çalışmış daha sonra TBMM Kreş ve Gündüz Bakım Evinde 4 yıl uzman olarak çalışmıştır.Daha sonra Hollanda’ya gitmiş ve burada bir partime olarak huzurevinde  ve madde bağımlılarının tedavi edildiği bir rehabilitasyon merkezinde görev yapmış, yine Hollanda da kendi hazırladığı Ergenlik Dönemi Ana Baba Okulu projesi ile ergenlik çağındaki Türk çocukları ve aileleri ile mesleki çalışma yapmıştır.

Bu proje Hollanda Tilburg Belediyesince maddi olarak desteklenmiş ve uygulamıştır.  Sosyal Hizmet Uzmanı Hakan BERKTAŞ bu çalışmalarının yanı sıra Hollanda genelinde dağıtımı yapılan Merhaba Medya adlı gazetede muhabirlik ve aile içi iletişim, çocuk eğitimi ve insan gelişimi konularında  köşe yazarlığı yapmış, bunun yanı sıra Hollanda’nın Brabant bölgesinde dağıtımı yapılan Birlik dergisinin kurucu yayın ekibinde yer almış redaksiyon işleri ve köşe yazarlığı yapmıştır.

Aynı zamanda Derginin çıkarılmasını sağlayan Tilburg Türk Cemiyetinde aile danışmanlığı yapmıştır.  Ayrıca gönüllü olarak ta Loon Op Zand İzci Kulübünde çocuklar ve gençlerle vakit geçirmiş ve çeşitli eğitim oyunları faaliyetlerin de bulunmuştur.Daha sonra Türkiye ye dönen SHU Hakan BERKTAŞ Elazığ ve Bitlis Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerinde uzman olarak çalışmıştır. Burada da, çocuk, yaşlı ve engelli refahı alanında ve kurum bakımı alanlarında bir çok çalışma yapmıştır.

Çocuk Koruma Kanunu,  Kadın Koruma Kanunu, Kreş Ve Gündüz Bakımevleri, Engelli Bakım, Yaşlı Bakım Merkezleri, Huzurevi  ve Ev de bakım hizmetlerinin uygulanması konusunda beş yıla yakın hizmet vermiştir. Ayrıca Elazığ SYDV de 6 ay süresince geçici görevli olarak çalışmıştır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

2010 yılından bu yana  İstanbul da bulunan uzmanımız 2011 yılında huzurevibakimevi.com ve huzurevidanismanlik.com  internet sitelerini açarak gönüllü rehberlik ve danışmanlık yapmış sayısız insanı kurumlara yerleşmeleri yönünde yardımcı olmuştur. Şu an bir hastanede görevini  ifa eden uzmanımız bu  Tıbbi Sosyal Hizmet sorumlu uzmanı ve  Paliyatif Bakım, Evde Sağlık Birimlerinde ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev almıştır.

Uzmanımız  altı yıllık süre içerisinde aile şirketinin açmış olduğu huzurevinde 2  yıl boyunca gönüllü olarak çalışmış ve bir çok demans, alzheimer, yatalak ve pskiyatrik yaşlılarla ve aileleri ile çalışma fırsatı bulmuştur.

Sosyal Rehberlik danışma kurulunda SHU Hakan BERKTAŞ Koordinatörlüğünde Konularında Uzman doktor, sosyal hizmet uzmanı, Fizyoterapist, Psikolog, Pedagog, Özel Eğitim öğretmeni, diyetisyen, yara bakımı ve yoğun bakım hemşiresi bulunmaktadır. Sitemizde yayınlanan her yazı bu kurul tarafında değerlendirilmektedir.

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Sağlık Blogu

DEVLET ENGELLİ BAKIM MERKEZLERİ

Devlet Engelli Bakım Merkezleri, Engelli Bakım evleri devlet desteği, Engelli bakım evleri ücretleri, Engelli Bakım Evleri Listesi, Engelli Bakım Evleri Giriş şartları, İstanbul engelli bakım evleri, izmir engelli bakım evleri, Ankara Engelli bakım evleri, Antalya Engelli Bakım Evleri, Zihinsel engelliler bakım evleri, ruhsal engelliler bakım evleri, bedensel engelliler bakım evleri

devamını oku »

İZMİR DEVLET DESTEKLİ ALZHEİMER DEMANS BAKIM MERKEZLERİ

İzmir Alzheimer Bakım Evleri, İzmir Devlet Alzheimer Bakım Evleri, İzmir Devlet destekli bakım evleri, İzmir Alzheimer Bakım Merkezleri Fiyat, İzmir Alzhimer Bakım Evi Fiyatları 2021, İzmir Devlet destekli Demans bakım Evleri, İzmir devlet demans bakım evleri, İzmir özel demans bakım evleri fiyatları 2021, İzmir zihinsel engelliler bakım evleri, İzmir zihinsel engelliler bakım merkezleri fiyatları, izmirücretsiz alzheimer bakım merkezleri,

devamını oku »
şizofreni hastaligi, şizofreni hastaligi tedavisi, şizofreni çeşitleri
Engelli Bakım Merkezleri

İstanbul Şizofreni Bakım Evleri – Psikolojik Hasta Bakım Evleri-Şizofreni Tedavisi ve Çeşitleri

İstanbul şizofreni Bakım Evleri, İstanbul Devlet Destekli Şizofreni Bakım Evleri, İstanbul Özel Şizofreni Bakım Evi, İstanbul Ruhsal Engelli Bakım Merkezleri, İstanbul Şizofreni Engelli Bakım Merkezleri, Şizofreni Bakım Merkezi İstanbul, İstanbul Engelli Bakım Merkezleri, İstanbul Şizofreni Bakım Evi Fiyatları, İstanbul Anadolu Yakası Şizofreni Bakım Evleri, İstanbul Avrupa Yakası Şizofreni Bakım Evleri,

devamını oku »
mir huzurevi, izmir huzurevleri
Alzheimer Bakımı

İzmir Engelli Bakım Merkezleri

izmir Engelli Bakım Merkezleri, İzmir zihinsel engelli bakım merkezleri, İzmir ruhsal engelli bakım merkezleri, İzmir bedensel engelli bakım merkezleri, İzmir şizofreni bakım merkezi, İzmir Alzheimer engelli bakım merkezi, İzmir felçli hasta bakım merkezleri, İzmir down sendromlu hasta bakım merkezi, İzmir otistik hasta engelli bakım merkezi, İzmir Mental retardasyon hasta bakım merkezleri, İzmir Felçli Hasta Bakım Merkezi, İzmir Devlet Bakım Merkezi, İzmir devlet destekli engelli bakım merkezleri

devamını oku »
mir huzurevi, izmir huzurevleri
Alzheimer Bakımı

İzmir Engelli Bakım Merkezleri

İzmir Engelli Bakım Merkezleri, İzmir zihinsel engelli bakım merkezleri, İzmir ruhsal engelli bakım merkezleri, İzmir bedensel engelli bakım merkezleri, İzmir şizofreni bakım merkezi, İzmir Alzheimer engelli bakım merkezi, İzmir felçli hasta bakım merkezleri, İzmir down sendromlu hasta bakım merkezi, İzmir otistik hasta engelli bakım merkezi, İzmir Mental retardasyon hasta bakım merkezleri, İzmir Felçli Hasta Bakım Merkezi, İzmir Devlet Bakım Merkezi, İzmir devlet destekli engelli bakım merkezleri

devamını oku »