Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
huzurevi, huzurevleri, yaşlı bakım merkezleri

Yaşlı Bakım Evi, Hasta Bakım Evi, Alzheimer Bakım Evi, Huzurevi, Yaşlı Bakım Evi Fiyatları hakkında Bilgi almak istiyorsanız Bizi arayın.

Huzurevi; belli bir yaşın üzerinde hayatını tek başına idame ettirmekte zorlanan yaşlıların 24 saat ve yaşam boyu bakımlarının yapıldığı, sosyal bir yaşam sunan ve çoğu zaman ücretli bakım merkezidir.

Kötü algının aksine, belli yaşın üzerindeki insanlar için kendi akranlarıyla sosyalleşebilecekleri ve 24 saat sağlık bakımı avantajıyla huzurevleri ya da yaşlı bakım merkezleri oldukça talep görmeye başlamıştır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Huzurevi Nedir?

Evde bakımı mümkün olmayan; hastaneye yatmasına da gerek olmayan, yaşlı insanların kaldıkları yerdir. Huzurevleri hastane gibi kurulurlar; tıbbi bakım, fiziksel ve psikolojik terapi hizmeti sağlarlar. Yaşlı Bakım Merkezleri sakinlerine en iyi bakım hizmetini vermek için çalışırlar. Yaşlılık dönemindeki herkesin iyi bir bakım alması idealiyle hareket ederler.

Huzurevi Fiyatları

Özel ve Devlet Yaşlı Bakım Evleri farklı olarak ücretlendirildiğinden bunları iki başlık halinde inceledik.

Devlet Bakımevi Ücretleri

Devlet ve özel huzurevlerinin fiyatlandırmaları birbirinden farklıdır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan Özel Huzurevleri ile Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezleri Genel Müdürlüğünce huzurevi hizmet ücretleri her yıl güncellenerek belirlenmektedir.

Devlet bünyesinde bulunan huzurevlerinde kalmak isteyen bakıma muhtaç yaşlı kişiler, öncelikle başvuru yaparak huzurevi şartlarına uygunsa kabul edilmesiyle odalarına yerleşirler. 60 yaşına girmiş kişiler, e- devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilmenin yanı sıra huzurevlerinin müdürlüklerine, il ve ilçe sosyal hizmet müdürlüklerine veya genel müdürlüğe başvurularını iletebilir.

Özel Huzurevi Fiyatları

Türkiye’de 2020 yılı itibarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yönetmeliğine göre vakıflar, belediyeler, azınlıklar ve özel kuruluşlar huzurevi açma ve işletme yetkisine sahiptir. Devlet kuruluşlarına oranla özel yaşlı bakım merkezi ücretleri daha yüksektir. Bu farklılık, işletilen binanın fiziki şartları, çalışan uzman sayısı ve deneyimi, odanın kaç kişilik olduğu, kişinin sağlığı, hasta bezi masrafı, demans, alzheimer ve bunun gibi hastalıkların durumu, ilaç masrafı, hastane ücreti gibi faktörler ile alakalıdır. 

Huzurevi Yönetmeliği

Huzurevleri ile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde gerek fiziksel ve psikolojik gerekse en önemlisi sosyal çevresiyle iletişm çinde devam edebilmesini içeren psikososyal destek ve bakım görecek 60 yaş üzerindeki yaşlıların belirlenmesi , bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinden faydalandırılması verilecek hizmetin tür ve niteliği ile işleyiş esaslarını belirlemek, personelin görev, yetki ve sorumluluklarını düzenlemektir.

Özellikle  60 yaş ve üzerindeki fiziksel ve psikolojik olarak muhtaç durumda olan yaşlıları koruyabilmek, psikososyal  ve fiziksel ihtiyaçlarını belirledikten sonra karşılamak , ayrıca gerek fiziksel ve gerekse temel ihtiyaçlarını kendisi karşılayamayan ve muhtaçlık durumunda olan yaşlılalara  bu ihtiyaçlarına yönelik rehabilite edici imkanlar sunmak.

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Yaşlı Bakım Evleri Neden Gereklidir?

İstanbul Huzurevleri

İstanbul Huzurevleri sosyal hizmetler ve bakım hizmetlerini geniş bir çerçevede sunan sosyal kuruluşlardır. Yaşlı bakım merkezi ise ek olarak ihtiyaç sahibi bireylere fizik tedavi ve ilaç bakımı gibi sağlık konularında hizmet vermektedir. Yaşlı bakım evlerinden verilen hizmetle tedavisi mümkün olmayan yaşlı ve hasta bireylerle de ilgilenilmektedir.

İzmir Huzurevleri

Türkiye’nin en yüksek 3. nüfusuna sahip şehri İzmir’de birçok yaşlı bakım merkezi bulunmaktadır. İzmir devlet huzurevleri ve İzmir özel huzurevleri “ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ” denetiminde faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir Yaşlı Bakım Merkezleri yazımızda doğru huzurevini bulmak adına dikkat edilmesi gerekenleri ve  İzmir Huzurevi Fiyatları hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda Buca Karabağlar Bornova, Konak Karşıyaka ve Güzelbahçe Huzurevleri listelerini inceleyebilirsiniz. 

Ankara Huzurevleri

Ankara Yaşlı Bakım Merkezleri isimli yazımızda Ankaradaki huzurevleri arasında doğru huzurevini bulmak için dikkat edilmesi gerekenleri, huzurevi çalışanlarında olması gereken özellikleri sizler için inceledik. Ayrıca yazımızın sonunda Çankaya, Keçiören, Kızılay, Gölbaşı, Yenimahalle ve Mamak gibi Ankara huzurevi listelerini bulabilirsiniz.

Bursa Huzurevleri

Türkiye’nin yüksek nüfusun sahip şehirlerinden biri olan Bursa’da da birçok huzurevi 2020 yılında hizmet vermeye devam etmektedir. Bursa Yaşlı Bakım Merkezleri yazımızda doğru huzurevini bulmak adına dikkat edilmesi gerekenleri ve  Bursa Huzurevi Fiyatları ve Yaşlı Bakım Evi Fiyatları hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda Osmangazi, Nilüfer, İnegöl , Yıldırım ve Mudanya Huzurevleri listelerini inceleyebilirsiniz. 

Lüks Yaşlı Bakım Merkezleri

Lüks Huzurevi seçimi yapmadan önce dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Yaşlı bireylerin vakit geçireceği alanların bulunması, huzurevi sakinlerinin güzel ve eğlenceli vakit geçirebileceği aktivitelerin çeşitliliği, tesis özellikleri ve beslenme koşulları bu noktalardan en önemlilerini oluşturmaktadır. 

Huzurevi ve Sağlık Destek Hattı

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA