İSTANBUL ANADOLU YAKASI YAŞLI BAKIM EVLERİ-DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

İSTANBUL ANADOLU YAKASI YAŞLI BAKIM EVLERİ FİYATLARI

İstanbul’daki Anadolu yakası kutsal alanına bakarsak, Kadıköy, Ataşehir, Üsküdar, Ümraniye, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Çekmeköy, San Çaktepe, Salgazi’de 80’den fazla huzurevi yaşlı bakım merkezi bulunmaktadır. Yönetmeliklere göre bu kurumların adlarında huzurevi terimini kullanmalarına izin verilmiyor. Huzurevleri ve yaşlı bakım merkezleri olarak hizmet veriyorlar. Bu huzurevleri ve huzurevleri, Alzheimer hastalığı, demans, Parkinson hastalığı, kanser, diyabet, hipertansiyon, yatalak hastalar, felçli hastalar, burundan beslenen hastalar ve mideyle beslenen hastalara ve ayrıca aile sağlığı hizmetlerine bakım sağlamaktadır.

Anadolu Yakası Yaşlı Bakım Merkezleri

Özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evleri,  Ataşehir ve Maltepe-Kartal bölgesinde yoğunlaşmıştır.

Avrupa yakasındaki kurumların syısının 4 katı huzurevi ve yaşlı Bakım evleri anadolu yakasındadır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Anadolu Yakası Alzheimer Yaşlı Bakım Evi

Bu huzurevleri ve huzurevleri ödeme yapmalı. Tüm masraflar yaşlılar veya akrabalar tarafından karşılanır. Normal bakım evlerinde, Alzheimer hastalığı, demans, Parkinson hastalığı, yatan hasta fizik tedavisi, kanser hastaları ve kardiyovasküler hastalıktan muzdarip yaşlı insanlar ve kendi kendine bakım kabul edilebilir. Hasta öz bakım desteğine ihtiyaç duyan bölümler bakım merkezi olarak kabul edilir. Bu nedenle, yaşlılar için huzurevleri ve huzurevleri de demans için huzurevleri olarak kabul edilmektedir. Hasta bakımı Eveleri’nin Anadolu yakasındaki tüm huzurevleri de yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendilerine bakamayan yaşlılar için self servis sağlayın. Öz bakım, banyo, beslenme, çocuk bezi kullanan hastalar, tırnak makası, ağız ve diş temizliği, düzenli takip ilaçları, yıkama, ütüleme vb. Tüm işler burada çalışanlar tarafından yapılır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Anadolu Yakası Devlet Yaşlı Bakım Evleri

DEVLET YAŞLI BAKIM EVİ FİYATLARI

İstanbul Anadolu Yakasında, Üsküdar,maltepe ve Göztepede olmak üzere devlete ait toplam 3 tane Huzurevi yaşlı bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmaktadır.

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN

İstanbul Anadolu Yakası Özel Huzurevi ve Yaşlı Bakımevleri

Özel Yaşlı bakım evleri ücretleri yaşlının kendisi veya ailesi tarafından ödenir. Bakım merkezi bu masrafların ne olduğunu belirler. Ancak yıllık büyüme hızı il meclisince belirleniyor. Aslında, ücretler insanlar için çok yüksek olsa bile sorunu günlük ücret olarak düşünmekte fayda var. Bu nasıl bir günlük hesap; farz edin ki Alzheimer,Demans, Parkinson, Yatalak hastası bakım merkezinde ayda 3000 TL alıyor. Günde 4-5 öğün 100 TL fiyatla satın alıyorlar, 4 çeşit yemek, hasta banyosu, çocuk bezi, çamaşır yıkama ve ütüleme, 24 saat hemşire takibi ve haftalık doktor muayenesi hizmetleri. Eviniz için bir bakıcı bulsanız bile, size daha pahalıya mal olacak çünkü bakıcının asgari ücreti + SGD + seyahat masrafları + konut maliyetiniz. Bakım evleri ve …

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN…

İstanbul Anadolu Yakası Yatalak Hasta Ve Yaşlı Bakım Evleri

İstanbul Anadolu yakasında yatan hasta ve yaşlı bakım merkezi olarak İstanbul Anadolu yakasında bulunan özel huzurevleri ve yaşlı bakım merkezleri yatan hastalara bakmakta, sağlık ve hemşirelik desteği sağlamaktadır. Yatalak hastalara bakarken dikkatli olunmalıdır, aksi takdirde yatak yaraları meydana gelebilir. Yatalak Alzheimer hastalarının beslenmesi genellikle enteral beslenme yani burun veya mide yoluyla beslenir. Yaşlılar veya hastalar günlük yaşamlarını sürdürmek için% 30 sağlık ve% 70 hemşirelik desteğine ihtiyaç duymaktadır.

İstanbul Anadolu yakası Yatılı Fizik Tedavi

İstanbul Anadolu Yakası de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir.  

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İstanbul Anadolu Yakası Paliyatif Bakım

İstanbul Anadolu Yakası Paliyatif Bakım Merkezi olarak FSM E.A.H Hastanesi bulunmaktadır, Pendik dsevlet Hastanesi, Kartal E.A.H, Marmara E.A.H,Göztepe E.A.H ve Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir. Genellikle Alzheimer, Demans, Parkinson hastalarının son evrelerindeki hastalara paliyatif servislerde bakılmaktadır.

Anadolu Yakası Yaşlı, Alzheimer Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri

İstanbul Anadolu yakasındaki bazı Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezleri rehabilitasyon hizmeti veriyor. Bu rehabilitasyon merkezlerinde el-göz-ayak koordinasyonunun kaybolmaması için ince ve kaba egzersiz ve rehabilitasyon faaliyetleri yürütülmektedir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN…

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA