İstanbul Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri Fiyatları

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
istanbul özel huzurevleri, anadolu yakası huzurevi, avrupa yakası huzurevi, huzurevi ziyareti, huzurevi yönetmeliği

İstanbul Anadolu Yakası Huzurevleri ve Avrupa Yakası Huzurevleri, Yaşlı Bakım Evleri, Hasta Bakım Evleri, Alzheimer Bakım Evleri, Yatalak Hasta Bakım Evelri, Yatılı Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezleri, Psikiyatri Hastaları için Bakım Evleri, Şizofren Hastası Bakım Evleri, BİLGİ VE DESTEK HATTI

Uzmanlarımıza Danışmadan Karar Vermeyin….!

İstanbul Huzurevleri sosyal hizmetler ve bakım hizmetlerini geniş bir çerçevede sunan sosyal kuruluşlardır. Yaşlı bakım merkezi ise ek olarak ihtiyaç sahibi bireylere fizik tedavi ve ilaç bakımı gibi sağlık konularında hizmet vermektedir. Yaşlı bakım evlerinden verilen hizmetle tedavisi mümkün olmayan yaşlı ve hasta bireylerle de ilgilenilmektedir. Kısacası huzurevi ve bakımevi arasındaki en büyük fark hasta bakımı olmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İstanbul yüksek nüfusu nedeniyle ülkemizdeki huzurevi ve yaşlı bakımevi sayısının yüksek olduğu şehirlerimizden birisidir. Avrupa ve anadolu yakası huzurevleri arasında barınma, sosyal aktiviteler ve sağlık olmak üzere birçok konuda kaliteli hizmet veren kurumlar bulunmaktadır. Lokasyon, personel kalitesi, huzurevi ziyaretleri,sağlık hizmetleri ve sosyal imkanlardaki farklılıklar huzurevleri fiyatları arasında farklılık yaratabilmektedir. Nitekim özel huzurevleri hem maddi imkanlar hem de sosyal imkanlar açısından diğer huzurevlerine göre bir adım öne çıkmaktadır. 

“İstanbul Huzurevleri – İstanbul Yaşlı Bakım Merkezleri” isimli yazımızda İstanbuldaki huzurevleri arasında doğru huzurevini bulmak için dikkat edilmesi gerekenleri, huzurevi çalışanlarında olması gereken özellikleri sizler için inceledik. Ayrıca yazımızın sonunda Anadolu – Avrupa Yakası Huzurevi listesini bulabilirsiniz.

Huzurevleri, bakım merkezleri, sağlık kabinleri, evde fizik tedavi konularında uzmanlarımızla görüşmeden karar vermeyin. Rehberlik hizmetimiz ücretsizdir.

Yaşlı İnsanlar Neden Huzurevlerini Tercih Eder?

İleri yaşlardaki insanlar birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Karşılaşılan tıbbi problemlerin birikmesi yaşlı bireylerin kendilerine bakabilme yetilerini azaltmaktadır. Özellikle hafıza sorunları yaşayan, Alzheimer veya demansı olan kişilerin evde tek başına kalması imkansız hale gelmektedir. Yemek yeme, banyo yapma, günlük veya finansal işlerin yönetimi gibi yaşamsal aktivitelerin bağımsız olarak yerine getirilememesi bu bireylerin huzurevlerini tercih etmesine neden olmaktadır.

İstanbul Huzurevlerinde Sunulan Hizmetler

Yaşlı bakım merkezlerinde veya huzurevlerinde unulan hizmetler çeşitlilik gösterebilmektedir. Nitekim bu kurumlarda sunulması gereken olmazsa olmaz birtakım hizmetler vardır. Konaklama, periyodik tıbbi kontroller, kişisel bakım, acil servis ve sosyal etkinlikler bu hizmetlere örnek olarak verilmektedir.

Kişisel Bakım

Yaşlı bireylerin bağımsız olarak hayatlarını sürdürememeleri kişisel bakım açısından yardıma ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır. Özellikle hijyen bakımının doğru bir şekilde yapılması hem yaşlı bireylerin sağlığı hem de hasta olanların da durumlarının daha kötüye gitmesini önlemek açısından büyük önem taşımaktadır. Tuvalet yardımı, ilaçların uygun zamanda kullanımının takip edilmesi huzurevlerinde sunulan diğer kişisel bakım hizmetleri arasında yer almaktadır.

İstanbul Huzurevleri Konaklama ve Yaşamsal Aktiviteler

İleri yaşlarda görülen hafıza problemleri yaşlı bireylerin evde tek bir şekilde kalırken çeşitli sorunlar yaşamalarına neden olmaktadır. Güvenlik sorunları, herhangi bir düşme ve yaralanma halinde acil müdahale gerekmesi, yemek yapımı gibi birçok yaşamsal aktivite huzurevlerindeki veya yaşlı bakım merkezlerindeki personellerin yardımı ile kolaylıkla gerçekleştirilmekte ve yaşlı insanlar huzur içinde hayatlarına devam edebilmektedir.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Sağlık Hizmetleri

Huzurevlerinin sağladığı en önemli hizmetleri sağlık bölümü oluşturmaktadır. Fizyoterapistler fiziksel problem yaşayan bireylerin kas sistemlerinin olabildiğince iyileşmesine yardımcı olmakta, diyetisyenler huzurevi sakinleri için en uygun beslenme programını oluşturmakta, doktorlar herhangi bir acil durumda erken müdahalede bulunabilmektedir. Bu personellerin yanı sıra psikologlar stres, depresyon gibi zihinsel sorunlarla ilgilenerek yaşlılara yardımcı olmaktadır.

Doğru İstanbul Huzurevi Nasıl Bulunur?

Huzurevlerinin sunduğu hizmetler farklılık gösterebilmektedir ancak uygun yeri bulmak için acele edilmemelidir. Seçenekler arasında karşılaştırma yapmak, huzurevine taşınacak bireyin ilgili bakım merkezi hakkındaki fikrini almak doğru yeri bulmak açısından büyük önem taşımaktadır. “Huzurevinin gerekli lisansları bulunuyor mu?”, “Huzurevi binası yangın ve deprem yönetmeliklerine uygun olarak yapılmış mı?” ve “Huzurevi Acil Servis Hizmetleri Yeterli Mi?” gibi sorular karar vermeden önce yanıtlanması gereken sorular arasında yer almaktadır. 

Huzurevleri, bakım merkezleri, sağlık kabinleri, evde fizik tedavi konularında uzmanlarımızla görüşmeden karar vermeyin. Rehberlik hizmetimiz ücretsizdir.

+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İstanbul Huzurevi Personelleri

Geriatri yaşlılık hastalıkları ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Hemşireler, uzman doktorlar ve huzurevi yöneticilerinin yeterli geriatrik deneyime sahip olması ya da bu alanla ilgili eğitimleri alması huzurevi sakinleri açısından önemli olmaktadır. Ayrıca huzurevi personellerinin acil ihtiyaçları karşılamak adına yeterli olması, personellerin huzurevi sakinlerine karşı tutumu, Alzheimer ve demans hastalarına yardımcı olabilecek çalışanların varlığı, hastaların tıbbi kontrollerinin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı ve diğer huzurevi sakinlerinin çalışanlar hakkındaki görüşleri bakım merkezi hakkında karar verilmeden önce kontrol edilmelidir.

İstanbul Huzurevi Tesis Özellikleri

Bakım merkezi binasının ve çevresinin özellikleri huzurevi sakinlerinin hayat kalitesini ileri derecede etkilemektedir. Binanın çevresindeki park, kafe veya eğlence mekanları gibi işletmeler sakinlerin rahat bir şekilde uyuyamamasına sebebiyet verebilmektedir. Kat düzeninin basitliği, koridorların ve kapıların tekerli sandalyeler için uygun bir genişliğe sahip olması, kaymaz zeminler, merdiven korkulukları, asansörler, yeterli doğal ve yapay aydınlatmalar, ısıtma ve soğutma imkanları iyi bir huzurevi tesisinde olması gereken başlıca özelliklerden olmaktadır.

Huzurevi Sağlık Hizmetleri

Yaşlı bakım merkezlerinde veya huzurevlerinde zorunlu olarak bulundurulması gereken üç farklı sağlık personeli vardır. Doktor, diş hekimi ve hemşireden oluşan bu ekibin görevleri “Huzurevleri İle Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliği’nin” belirtilmektedir. Yönetmeliğin 14.maddesinde belirlenen görevler arasında huzurevi sakinlerinin yılda bir kere genel muayenelerinin yapılması, günlük sağlık kontrollerinin gerçekleştirilmesi ve gerekli revir malzemelerinin temini yer almaktadır. Nitekim birçok özel huzurevi ilgili personellerin yanı sıra psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenler gibi sağlık çalışanlarını da bulundurmaktadır. 

Huzurevi Oda Özellikleri

Huzurevi sakinleri günün önemli bir kısmını odalarından geçirmektedir. Bu nedenle huzurevi odasındaki imkanlar sakinlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Odanın düzeni, odada konaklayan kişi sayısı, özel banyoların bulunup bulunmadığı hem kişisel hijyen hem de rahat bir konaklama açısından büyük önem taşımaktadır. Odada acil uyarı sistemlerinin bulunması, tekerli sandalye, yürüteç ve telefon gibi araçların varlığı kontrol edilmesi gereken diğer noktalar arasında yer almaktadır.

İstanbul Huzurevlerindeki Sosyal Aktiviteler ve Etkinlikler

Eğlence aktivitelerinin ve yeterli sosyal etkinliklerin var olmaması huzurevi sakinlerinin sıkılmasına neden olabilmektedir. Kalınacak huzurevi ile seçim yapmadan önce herhangi bir etkinlik programının var olup olmadığı, İstanbul huzurevi içindeki resim, el işi, seramik, ebruli benzeri aktivitelerin varlığı, sinema ve tiyatro etkinlikleri sorgulanmalı ve yaşlı bireylerin seçimlerine göre kalmaktan en çok hoşlanacakları bakım evleri tercih edilmelidir.

Huzurevi Yemek Servisi

Beslenme programlarının çeşitliliği de yaşlıların fiziksel sağlığı açısından hayati bir öneme sahiptir. Haftanın yedi günü ve bütün öğünlerde kaliteli ve dengeli yemek servisinin yapılması gerekli enerjinin toplanmasına yardımcı olmaktadır. Yaşlı bireylerin bazı yiyecekleri sevmemesi ya da alerjik olması kişiye özel beslenme programları oluşturulmasını zorunlu kılmaktadır. İçme suyunun her daim ulaşabilir olması, yemeklerin lezzeti, sakinlerin istediği zaman yiyeceklere ulaşabilmesi huzurevlerinin yemek servisleri hakkında dikkat edilmesi gereken maddeleri oluşturmaktadır.

İstanbul Yaşlı Bakım Merkezleri

Hem nüfus yoğunluğu hem de yaşlı nüfusun yüksekliği İstanbul’daki huzurevlerinin ve yaşlı bakım evlerinin sayısını artırmıştır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının verilerine göre İstanbul’da 200’ün üzerinde huzurevi bulunmaktadır. Aşağıda İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakalarında bulunan bakım evlerinin listesini bulabilirsiniz.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İstanbul Huzurevleri Listesi

Anadolu Yakası Huzurevi  

Kadıköy, Ataşehir, Maltepe, Kartal, Pendik, Üsküdar

Avrupa Yakası Huzurevi

Bakırköy, Şişli, Beşiktaş, Avcılar, Beylikdüzü, Bahçelievler, Etiler, Büyükçekmece

İstanbul Huzurevi Fiyatları

İstanbul’da yer alan, özel bakım sağlayan ve kaliteli hizmet veren birçok özel huzurevi bulunmaktadır. İstanbul huzurevi fiyatları, ilgili huzurevi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezine göre değişse de fiyatlar taban olarak aylık 2500 TL civarından başlamaktadır.

Huzurevi fiyatları bölgeye ve hastanın sağlık durumuna göre değişebiliyor.

Huzurevi ve Sağlık Destek Hattı

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA