KADIKÖY ALZHEİMER BAKIMEVİ HASTA BAKIMEVİ DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

KADIKÖY ALZHEİMER BAKIMEVİ FİYATLARI

Huzurevi, Yaşlı Bakım Evi, Hasta Bakımevi, Alzheimer Bakım Evi, Fizik Merkezi Tedavi arıyorsanız UZMANLARIMIZA DANIŞMADAN KARAR VERMEYİN..!

Alzheimer hastalarına yaşlı bakım evlerinde bakılmaktadır. İstanbul Kadıköy Alzheimer Bakım Evleri fiyatlar yaşlı bakım evleri fiyatalarıdır. Buradaki hastanın sağlık durumu ne kadar desteğe ihtiyaç duyduğu, Alzheimer in hangi evresinde olduğu sigortanın karşılamadığı medikal malzemelerin olup olmadığı, fizik tedavinin yapılıp yapılmadığı, yatak yarası olup olmadığı bu yatak yarasının tedavisinin yapılamsı sırasında kullanılarn ilaç ve medikal malezemelerin ne kadar olduğuna göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi için arayıp uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN…

Alzheimer Bakım Merkezleri Kadıköy

Doğa Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Göztepe Semiha Şakir Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Buket Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Nezih Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN

kadıköy Alzheimer Bakım Evi

Kadıköyde özelde 2 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 170 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Ataşehir deki Huzurevlerinin hepsi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs.tüm işler burada çalışan görevlilerce yapılır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Kadıköy Devlet Alzheimer Bakımevi

Devlet alzheimer bakım evleri şeklinde farklı bir kurum yapısı bulunmamaktadır. Devletin Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde alzheimer hastalarına bakılmaktadır. Buradaki fiyatalar elbetteki özel bakım merkezlerinden daha düşüktür ancak normal devlet huzurevlerine göre biraz daha fazladır.

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN

Kadıköy Özel Alzheimer Bakımevleri

Özel yaşlı Bakım evlerinin yani alzheimer bakım evleri ücretlerini aileler ödemektedir. Bu ücretlerin ne kadar olacağını bakım merkezleri belirlemektedir. Ancak yıllık zam oranlarını il genel meclisinin alacağı kararla belirlenmektedir. Aslında ücretler insanlara fazla gelsede konuya günlük ücret olarak bakmakta yarar vardır. Nedir bu günlük hesap; Diyelimki bir bakım merkezinde alzheimer hastanıza aylık 4000 tl ye bakılıyor bunun anlamı şudur; günlük 100 tl ye 4-5 öğün 4 çeşit yemek, hastanın banyosu, altının bezlenmesi, çamaşırının yıkanması,ütüsünün yapılması, 24 saat hemmşire takibi, haftada 1 gün doktor kontolü hizmetini satın almaktadırlar. Kaldıki eve bakıcı alsanız bile bakıcıya asgari ücret+sgk+yol parası+evinizdeki sarfiyatla size daha pahalıya mal olacaktır.

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN…

 

kadıköy Yatalak Alzheimer Hasta Bakımevi

Kadıköy de yatalak hasta bakım merkezi olarak Ataşehir özel huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, yaşlı Bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Toplam 170 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır. yatalak Alzheimer hastalarının beslenmesi genellikle enteral beslenme yöntemi ile yapılır yani ya burundan yada mideden beslenme yapılmaktadır.

Kadıköy Yatılı Fizik Tedavi

Kadıköy de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir.  

Kadıköy Demans Bakım Evi

Kadıköy de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Kadıköy Paliyatif Bakım

Kadıköyde Paliyatif Bakım Merkezi olarak Göztepe E.A.H Hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir. Genellikle Alzheimer, Demans, Parkinson hastalarının son evrelerindeki hastalara paliyatif servislerde bakılmaktadır.

kadıköy Alzheimer Rehabilitasyon Merkezleri

Kadıköy de bulunan  huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin bazılarında rehabilitasyon hizmetleri verilmektedir. Bu rehabilitasyon merkezlerinde göz-el ve göz ayak koordinasyonlarında yeti kaybının önene geçilmes için rehabilitasyon faaliyetleri yapıldığı gibi ince motor ve kaba motor egzersizleri de yapılmaktadır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN…

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA