Üsküdar Sağlık Kabini-Evde Sağlık-Evde Bakım-DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Üsküdar sağlık kabini, Üsküdar sağlık kabinleri, sosyal rehberlik

Üsküdarda Evde Sağlık-Sağlık Kabini-Evde Hemşirelik-Evde Bakım Arıyorsanız ÜCRETSİZ DESTEK HATTIMIZDAN Yardım Alabilirsiniz.

Tarih boyunca birçok farklı egemenliklere ev sahipliği yapmış olan Üsküdar aynı zamanda birçok tarihi yapıyı günümüze kadar korumuştur. Yaklaşık 580 bin nüfuslu Üsküdar,peyzaj alanında en geniş konuma sahiptir. Boğaziçi’nin başlangıcında bulunduğu için Asya-Avrupa arasında ulaşımın kolay olması sebebiyle yerleşim için tercih edilen bir semttir.  Üsküdar sağlık kabini, Üsküdar sağlık kabinleri

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Aradığınız Istanbul Sağlık Kabini Sosyal Rehberlik güvencesiyle bulun. Kadıköy, BeşiktaşBakırköy, Beylikdüzü, Şişli – Mecidiyeköy, Ataşehir, Üsküdar ilçeleri gibi İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu Yakasında faaliyet gösteriyoruz. Hemen sağlık kabini bul : +90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Üsküdar Sağlık Kabini

Üsküdar sağlık kabini, mesleklerini özel olarak icra etmek isteyen sağlık memurlarının (toplum sağlığı bölümünden mezun olmak koşuluyla) hemşirelerin ve ebelerin Sağlık Personelinin Tazminat ve Çalışma Esaslarına Dair 2368 Sayılı Kanun Hükümleri çerçevesinde küçük cerrahi işlemleri ve evde bakım hizmetlerini sunmak amacıyla açılan kuruluştur. 

Üsküdar Sağlık Kabininin Amaçları Nelerdir?

Üsküdar sağlık kabini hastanege gitmeden evde bakım hizmeti almak isteyen bireylere bu hizmeti profesyonel sağlık personelleri vasıtasıyla özenli bir şekilde sunmayı amaçlamıştır. Aynı zamanda küçük cerrahi işlemlerin de tecrübeli ve eğitimli sağlık personelleri ile sağlık alanındaki gelişmeler takip edilerek son teknolojik malzemeler kullanmayı ve bu malzemelerin sterilizasyonunun güvenli bir şekilde yapılmasını amaçlamışlardır. 

Üsküdar Sağlık Kabinin Hizmetleri Nelerdir?

-Serum Takma 

-Dikiş Atma ve Alma

-Enjeksiyon

-Evde Hemşire Hizmeti

-Pansuman

-Yara Bakımı 

-Kan Alma

-Yanık Bakımı 

-Piercing ve Kulak Delme 

-Kan Grubu Öğrenme 

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

1-Serum Takma 

Serum bazı hastalıkları tedavi etmek için ilaç kullanılan bir maddedir Hastalıklarda tedavi maksadıyla kullanılacak serumlar şöyle hazırlanır:

Önce hastalık mikropları kuvveti azaltılarak beygir, inek gibi hayvanlara aşılanır. Hayvanlar bu mikropların etkisiyle hasta olurlar, vücutlarına bu mikroplara karşı koruyucu maddeler yani antikorlar meydana gelir. Bu koruyucu cisimler yeterli dereceyi bulunca, hayvanın kanı alınır, serumu ayrılır. İşte bazı hastalıklarda kullanılan serumlar, içinde koruyucu cisimleri çoğalmış bu serumlardır. İğne (enjeksiyon) ile vücuda verilen bu gibi serumlar sayesinde birçok hastalıklar tedavi edilebilir. 

Kaynak

Serum ile Aşı Arasında Fark Var Mıdır?

Aşı, insanların vücuduna verilen kuvveti azaltılmış mikroplardır. Mikroplar vücuda girdiği zaman vücut bu mikroplarla savaşmak için antikor üretir ve böylece hastalığa karşı bağışıklık oluşturulur.

Serum ise hastalığı iyileştirmek için kullanılan bir çeşit ilaçtır. 

Aşı hastalığa karşı bağışıklık kazandırmak için önceden uygulanır ve hastalığı önler. Serum ise sadece hastalığı iyileştirmek için hastalık sırasında uygulanır. 

Üsküdar sağlık kabininde serum tedavisi profesyonel sağlık personelleri tarafından özenli bir şekilde uygulanır. Serum tedavisi alacak hasta bu tedaviden önce yetkili doktor ile görüşür. Ayrıca kullanılan malzemelerin son derece temiz olmasına önem verilir ve hastaya ve tedavi hakkında detaylı bilgiler uzmanlar tarafından verilir.

2-Dikiş Atma ve Alma

Dikiş yani tıp dilindeki ismiyle sütur bir yaralanma sonucu yaranın enfeksiyona uğramaması için yaranın kapatılma işlemidir. 

Üsküdar sağlık kabininde dikiş atma ve alma hizmeti ihtiyacı olan hastalara verilir. Dikiş atılacak veya dikişi alınacak hasta bu işlemden önce yetkili doktor tarafından muayene edilir. Dikiş iplerinin kendiliğinden yok olan, alınan ve uzun süreli kalacak olan türleri vardır. Yetkili doktor nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verir ve deneyimli sağlık personelleri ile birlikte steril bir ortamda bu işlem uygulanır. Ayrıca tedavi sonrasında da hastaya gerekli kontroller Üsküdar sağlık kabini görevlileri tarafından özenle yapılır.

3- Üsküdar Sağlık Kabini Evde Enjeksiyon 

Enjeksiyon bilinen yaygın adıyla iğne yapma,vücutta damar,boşluk veya kanal yoluyla vücuda ilaç verme işlemidir. İğne enjeksiyon tedavi sürecini hızlandırır.

Enjeksiyon Çeşitleri Nelerdir?

1-Deri altına enjeksiyon

2-Damar içine enjeksiyon

3-Kas(Adele) içine enjeksiyon 

Evde Enjeksiyon Nedir?

Evde enjeksiyon ya da iğne yapımı herhangi bir sebepten hastaneye gidemeyen hastaların bu tedaviyi evlerinde olmalarıdır.

Üsküdar sağlık kabininde evde enjeksiyon hizmeti verilmektedir. Bu hizmeti yetkili hekimler tarafından hastaya verilen reçeteye uygun bir şekilde işinde deneyimli sağlık personelleri uygulamaktadır. Bunun yanı sıra evde enjeksiyon hizmetini uygulayacak hemşirelerin veya yetkili sağlık personellerinin Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve izinli olmasına da dikkat edilir.

Evde iğne enjeksiyon tedavisinin ayrıca hasta için avantajları bulunmaktadır.

1- Hastalar bu tedaviyi evde aldıklarında kendilerini daha güvende hissederler.

2- Tedavi süreci hastaların stressiz olması tedavi sürecinin daha sağlıklı ve hızlı geçmesini sağlar. Bu sebepten ötürü evde enjeksiyon hizmeti hastaların daha stressiz olmaları yönünden büyük bir avantajdır.

3- Üsküdar sağlık kabininin samimi ve güler yüzlü personellerinin evde enjeksiyon hizmeti vermeleri hastaların rahat ve emin ellerde olduklarını hissettirir.

4- Evde Hemşire Hizmeti

Üsküdar sağlık kabini personelleri tarafından verilen evde hemşire hizmeti hastaneye gidemeyen hastalar için uygulanan bir hizmettir. Evde hemşirelik hizmeti verecek olan hemşireler bu hizmet için özel eğitim almış olan personellerdir. Ayrıca bu hizmeti verecek hemşirelerin Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve izinli olmasına önem verilir.

Evde hemşire hizmeti Üsküdar sağlık kabininde görevli ve hizmet için özel eğitilmiş hemşireler tarafından titizlikle ve profesyonel bir şekilde verilir. Görevli hemşireler hastanın bakımına dair gereken her hizmeti hastaya özenle sunar. Pansuman,tansiyon ölçümü,ilaç alımı,yara bakımı gibi hizmetler hemşireler tarafından eksiksiz yapılır.

5-Pansuman

Üsküdar sağlık kabininde pansuman hizmeti deneyimli ve eğitimli sağlık personellerince ve doktor kontrolünde verilmektedir. Pansuman hizmeti verilirken kullanılacak ekipmanların sterilizasyonuna büyük önem verilmektedir. Ayrıca pansuman sırasında hastanın rahat olabilmesi için pansumanla yetkili personel hastaya gereken ilgiyi profesyonel bir şekilde göstermektedir. 

Üsküdar sağlık kabini aynı zamanda evde pansuman hizmeti de vermektedir. Evde pansuman hizmeti herhangi bir sebepten hastaneye gidemeyen bireyler için uygulanan bir hizmettir. Evde pansuman hizmeti alan bireyler bu hizmeti evlerinde aldıkları için daha rahat hissederler. Ayrıca bu hizmet yetkili personeller tarafından günün her saatinde verilmektedir.

6-Yara Bakımı 

Deri vücudumuzun en dış kısmında bulunan ve vücudumuzu dış etkenlerden koruyan yapıdır . Derimiz herhangi bir sebepten hasar gördüğü zaman yaralar oluşur. Bazı yaralar kendi kendiliğine iyileşebilir. Fakat bazı yaraların iyileşmesi zaman alır. Böyle durumlarda yaraların iyileşmesi için doktor tarafından tedavi uygulanır. 

Üsküdar sağlık kabininde yara bakımı hizmeti verilmektedir. İlk olarak yetkili doktor tarafından yara için tanı konur ve tedavinin nasıl ilerleyeceği belirlenir. Yara bakımı tecrübeli sağlık personelleri tarafından steril bir ortamda ve doktor kontrolü altında gerçekleştirilir. Ayrıca tedavi sırasında ve tedavi sonrasında hastanın kontrolleri düzenli bir şekilde yapılır. 

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

7-Piercing ve Kulak Delme Hizmeti 

Üsküdar sağlık kabininde piercing ve kulak delme hizmeti verilmektedir. Bu hizmet cerrahi bir işlem olmamakla beraber estetik açıdan uygulanan bir işlemdir. Kulak delme işleminde bazen lokal anestezi uygulanabilir böylelikle kulak deldirecek kişinin acı çekmesi önlenir.

Kulak delme ve piercing işlemlerinde Üsküdar sağlık kabini personelleri hijyen koşullarını dikkate alarak bu işlemi uygularlar ayrıca bu işlemleri uygulayacak kişiler bu alanda uzman kişilerdir.

Kulak delme ve piercing işleminde takılacak aksesuarlar kişinin kendi tercihine bağlıdır fakat takılacak olan aksesuarlar yaklaşık 6 hafta (bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir )boyunca vücutta kalacağı için aksesuar seçimi yapılırken bu süre dikkate alınmalıdır.

Kulak için aksesuarların altın veya gümüşten yapılmış olması önemlidir ve sahte aksesuarların kullanmak bu süreçte enfeksiyona yol açabilir.

8-Kan Alma Hizmeti 

Kan alma işlemi bazen gönüllü olarak da yapılmakla birlikte herhangi bir hastalık sürecinde tahlil yapmak içinde bu işlem uygulanır.Üsküdar sağlık kabininde kan alma işlemi işinde tecrübeli ve donanımlı sağlık personelleri tarafından sterilizasyona dikkat edilerek yapılır.Ayrıca kan almadan önce hastanın kendini hazırlaması için dinlenmeleri sağlanır.Kan alma işlemi yetkili doktorun yazdığı reçeteye uygun ve istenilen miktarda yapılır.Kan alma işlemi bittikten sonra hastanın tekrar dinlenmesi için uygun ortam oluşturulur.Kan alma işleminden sonra uluslararası standartlara uygun testler kullanılır ve daha sonra bir rapor oluşturulur. Kan veren bireyler raporlarının inceleyebilirler veya doktorla paylaşabilirler.

9-Yanık Bakımı

-Yanık Nedir 

Yanık vücudun herhangi bir bölgesinin yüksek ısıyla temas etmesiyle hasar oluşmasına yanık denir.Oluşan bu yanık,hasarına göre derecelendirilir.Bu dereceler :

-Birinci Dereceden Yanık

-İkinci Dereceden Yanık

-Üçüncü Dereceden Yanık 

Olmak üzere üç dereceden oluşur.Birinci dereceden yanıklarda bazen hasta kendi kendine tedavi uygulayabilir en acil yanık üçüncü dereceden yanıktır ve erken müdahale ister.

Üsküdar sağlık kabininde yanık tedavisi yapılırken önce tetkili doktor tarafından yanık muayene edilir ve tedavi süreci başlatılır.Tedavi deneyimli sağlık personelleri ve hastanın en sağlıklı ve hızlı iyileşmesi için gerekli ekipmanlarla devam ettirilir.Tedavi sonrasında ise hastaların kontrolleri eksiksiz yapılır.

10-Kan Grubu Öğrenme 

Üsküdar sağlık kabininde kan grubu öğrenme hizmeti de verilmektedir. Kan grubu insanların öğrenmeleri gereken hayati bir bilgidir.Kan grubu öğrenilirken bireylerin antikorlarına bakılır.4 farklı kan grubu vardır.Bunlar :A, B, AB ve 0’dır. Ayrıca kan grupları pozitif(+) ve negatif(-) olarak da sınıflandırılır. 

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA