Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
adora huzurevi

ADORA HUZUREVİ

A-Dora bakım anlayışı; hangi durumda olursa olsun konuklarının sosyal ve fiziksel yönden aktif olma halinde devamlılığın sağlanması, bireysel farklılıklar ve ihtiyaçlara göre bakım planında esnekliler, bakım hizmetine bütüncül yaklaşım. Sağlığı, güvenliği ve sosyal ihtiyaçların bir arada karşılanması, şeklindedir

Bakım hizmetinin yeme, içme barınma hizmetinden çok daha ileri donanımlar içermesi gerektiğine inanarak yenilikleri takip etmekte, pek çok konuda sektöre öncülük etmektedir.

İstanbulda Geriatri, yaşlı bakımı konusunda istanbulun anadolu yakasında Maltepe ve Ataşehirde hizmet vermekte olan yaşlı bakım merkezinde tek kişilik, 2 kişilik ve üç kişilik odalarda yaşlıların ve hastaların bakımı yapılmakta olup Ataşehir şubesin 45 Maltepe şubesinde 40 kapasitelidir.

Bu her iki sağlıklı kendi öz bakımını yapabilen yaşlıların yanı sıra son yıllarda ortaya çıkan ve geriatrik hastalıklar olan Alzheimer, Demans, Parkinson, İnme, Felç gibi hastalara 7/24 esasına göre bakımları yapılmaktadır. Huzurevi özel huzurevi olması nedeniyle 55 yaş üstü kişileri kabul edebilmektedir.

Huzurevi mi arıyorsunuz?
Danışmanlarımız size yardımcı olsun.

Siz beklentilerinizi belirleyin, biz ihtiyacınız olanı önerelim. İstanbul çapında ücretsiz huzurevi ve bakım merkezi danışmanlığından yararlanın. İhtiyacınız olanı siz de bulun. Uzman arkadaşlarımız, sizlere bilmeniz gerekenden çok daha fazlasını öğrenecek, nelere ihtiyacınız olduğunu ve size nasıl yardım edebileceğimizi çok yakından göreceksiniz.

Ayrıca; Özel bakım gerektiren ve hasta olan kişilerin bakacak kimsesi yoksa ve sağlık desteği gerekiyorsa hazırlanacak sosyal inceleme raporu ilede daha kiçik yaşta olanların da bakımı ve sağlık desteği yapılmaktadır.

Her huzurevinde olduğu gibi bu huzurevi ve bakımevinde de 3 temel hizmet alınmaktadır. Bu hizmetler; Bakım, sağlık ve otelcilik hizmetleridir. Bu yaşlı bakımında yapılan işlemlere bakım hizmetleri denilmektedir. Hasta bakımı olarak da söylenen bu bakım hizmetlerinde yaşlıların yemeklerinin yedirilmesi, altlarının bezlenmesi, giymiş oldukları elbiselerin yıkanması ütülenmesi, dolaplarına yerleştirilmesi, yatmış oldukları yatakların tertip düzeni ve temizliğinin, hijyenin sağlanması konularından bahsedebiliriz.

Nedir bu sağlık desteği hizmetleri; Huzuruevinde kalan yaşlıların huzurevinin görevli doktorun yetki ve sorumluluğuna bağlı olarak hemşireler aracılığıyla düzenlenen tedavinin uygulanması, günlük ilaç takiplerinin yaptırılması gibi hizmetlerler sağlık desteği hizmetlerini kapsamaktadır.
Huzurevinde kalan yaşlıların ücretlerini yatan kişiler veya yakınları peşin olarak ödemektedir.

Sağlık Blogu

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA