Kartal Maltepe Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Maltepe huzurevi

İstanbul ili, Anadolu Yakası bölgesi, Maltepe ilçesinde bulunan “Kartal Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi” hakkındaki detaylı bilgiler, huzurevi hizmetleri, fotoğrafları ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Kartal Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü

1975 yılında, İstanbul‘da faaliyete geçen Maltepe Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi , 165’i normal bakım 93’ü özel bakım olmak üzere, toplamda 258 kişilik kapasiteye sahiptir.

60 yaşın üzerindeki bakıma muhtaç veya sosyal güvencesi olmayan, kimsesiz, özürlü-engelli yaşlılar kuruma başvuruda bulunabilirler. Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur emeklileri ise cüzi bir oda ücreti ödeyerek huzur evinde kalabiliyorlar.

Kabul Şartları

  •  60 yaş ve üzeri yaşta olmak,
  •  Kendi öz bakımını gerçekleştirebilir durumda olmak,
  • Akıl ve ruh sağlığı yerinde olmak,
  • Herhangi bir bulaşıcı hastalığa sahip olmamak,
  • Madde, alkol, uyuşturucu bağımlısı olmamak,
  • Ekonomik veya sosyal yoksunluk içinde olduğu kanıtlanmış olmak gerekmektedir.

Maltepe Huzurevi Fiyatları

Huzurevleri ve yaşlı bakım merkezlerinin bünyesinde, hemşire refakati, sağlıklı yaşlılar için gündüz bakım hizmeti, evde bakım hizmeti, temizlik hizmeti, teknik hizmet gibi hizmetler yer alır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden gelen genelgede yer alan fiyatlandırma belirtilmiştir.

Maltepe huzurevi bakanlığa bağlı huzurevi olması sebebiyle, devletin belirlediği ve her yıl başında değişkenlik gösteren fiyatlarda ücret talep etmektedir. Ücretler belirlenirken oda özellikleri dikkate alınmaktadır.Ayrıca ücretli olarak kabul edilen yaşlıların gelir durumu dikkate alınarak bir takım indirimler de yapılmaktadır. Ücreti karşılayabilecek kadar geliri olmadığı saptanan yaşlıdan aylıkgelirinin % 25’ i harçlık bırakılarak, % 75’i ücret tahsil ediliyor.

Geliriyle ücreti ancak karşılayabilen ya da ücreti ödemesi durumda kendisine gelirinin % 25’inden az harçlık kalan yaşlıdan gelirinin % 25’ i harçlık bırakılmak üzere, % 75‘i ücret olarak tahsil ediliyor. Özel bir durumu olduğunu belgeleriyle beyan eden yaşlının gelir (emekli aylığı, kira, faiz, yakının yardımı gibi) ve giderleri (oda ücreti, sağlık giderleri, yaşlı özel yardımcısı, alt bezi, ulaşım, nafaka gibi) üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda % 25 olan indirim oranı %35’e çıkarılabiliyor.Yaşlıya bakmakla yükümlü olup, bakım ücretini ödeyen kişi/kişilerin ödeme güçlüğü çektikleri belgeleriyle beyan edilmesi durumunda aylık bakım ücretinde en fazla % 40 oranında indirim yapılıyor.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Huzurevi Bünyesinde Sunulan Hizmetler

Maltepe Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini tercih eden misafirler için pek çok imkân sağlanmaktadır. Her türlü sağlık bakımından sosyal ihtiyaçlara kadar hizmet verilmektedir. Kendisine bakmakta zorlanan yaşlılarımızın hak ettiği bakımı, ilgiyi ve hizmeti veren Maltepe Huzurevi,  alanında profesyonel çalışanlarımız ile refah ve huzuru sağlamaktadır.

Huzurevimizde sosyal, sağlık, fizyoterapi, beslenme, teknik servisler, bakım ve rehabilitasyon hizmeti bulunmaktadır.

Adres Bilgileri : E-5 Karayolu Yan Yol Üstü. Zümrütevler. Maltepe – İSTANBUL

İlgili İçerikler

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA