ATAŞEHİR HASTA BAKIMEVİ-YAŞLI BAKIMEVLERİ-DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

ATAŞEHİR HASTA BAKIMEVLERİ FİYATLARI

ALZHEİMER BAKIM EVİ FİYATLARI

Ataşehirde Alzheimer başta mak üzere tüm geriatrik hastalık hastalarına yaşlı bakım evlerinde bakılmaktadır. İstanbul Ataşehir Alzheimer Bakım Evleri fiyatlar yaşlı bakım evleri fiyatalarıdır. odadaki yatak sayısına, hasta bakımevinin ulaşılabilirliğine göre fiyatlar değişmektedir ayrıca;Buradaki hastanın sağlık durumu ne kadar desteğe ihtiyaç duyduğu, alzheimer in hangi evresinde olduğu sigortanın karşılamadığı medikal malzemelerin olup olmadığı, fizik tedavinin yapılıp yapılmadığı, yatak yarası olup olmadığı bu yatak yarasının tedavisinin yapılamsı sırasında kullanılarn ilaç ve medikal malezemelerin ne kadar olduğuna göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi için arayıp uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN…

Ataşehir Hasta Bakım Merkezleri

Lotus Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Adora Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Nezih Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Doktor Şevkat Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Okyanus Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Bu huzurevlerinden bazılarıdır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Ataşehir Alzheimer Hasta Bakım Evi

Ataşehirnde özelde 7 tane özel huzurevi yaşlı Bakım evi, hasta bakım evi, olup toplam kapasite 310 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri, yaşlı bakım evleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Öz bakım konusunda destek gerektiren hastaların kaldığı bölümler bakım merkezi olarak değerlendilmektedir. Bundan dolayı Hasta Bakım evi, yaşlı Bakımevi alzheimer bakımevi olarakta değerlendirilmektedir.

Ataşehir deki Huzurevlerinin hepsi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs.tüm işler burada çalışan görevlilerce yapılır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Ataşehir Devlet Yaşlı Bakımevi

DEVLET ALZHEİMER BAKIM EVİ FİYATLARI

Ataşehirde devlete ait yaşlı Bakım merkezi, Hasta Bakımevi, Alzheimer Bakım Merkezi bulunmamaktadır. 

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN

Ataşehir Özel Hasta ve Yaşlı Bakımevleri

Özel Yaşlı Bakım Evleri Hasta Bakım Evlerinin ücretlerini aileler ödemektedir. Bu ücretlerin ne kadar olacağını bakım merkezleri belirlemektedir. Ancak yıllık zam oranlarını il genel meclisinin alacağı kararla belirlenmektedir. Aslında ücretler insanlara fazla gelsede konuya günlük ücret olarak bakmakta yarar vardır. Nedir bu günlük hesap; Diyelimki bir bakım merkezinde alzheimer hastanıza aylık 3000 tl ye bakılıyor bunun anlamı şudur; günlük 100 tl ye 4-5 öğün 4 çeşit yemek, hastanın banyosu, altının bezlenmesi, çamaşırının yıkanması,ütüsünün yapılması, 24 saat hemmşire takibi, haftada 1 gün doktor kontolü hizmetini satın almaktadırlar. Kaldıki eve bakıcı alsanız bile bakıcıya asgari ücret+sgk+yol parası+evinizdeki sarfiyatla size daha pahalıya mal olacaktır. huzurevlerinin hizmetleri konusunda  ve …

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN…

Ataşehir Yatalak Hasta Bakımevi

Ataşehir de yatalak hasta bakım merkezi olarak Ataşehir özel huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, yaşlı Bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Toplam 310 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır. yatalak Alzheimer hastalarının beslenmesi genellikle enteral beslenme yöntemi ile yapılır yani ya burundan yada mideden beslenme yapılmaktadır. Günlük hayatlarını idame ettirmek için %30 sağlık %70 bakım desteğine ihtiyaç duyan yaşlılar veya hastalar kalmaktadır.

Ataşehir Yatılı Fizik Tedavi

Ataşehir  de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir.  

Ataşehir Hasta ve Yaşlı Bakım Evi

Ataşehir de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Ataşehir Paliyatif Bakım

Ataşehir Paliyatif Bakım Merkezi olarak FSM E.A.H Hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir. Genellikle Alzheimer, Demans, Parkinson hastalarının son evrelerindeki hastalara paliyatif servislerde bakılmaktadır.

Ataşehir Alzheimer Rehabilitasyon Merkezleri

Ataşehir de bulunan  huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin bazılarında rehabilitasyon hizmetleri verilmektedir. Bu rehabilitasyon merkezlerinde göz-el ve göz ayak koordinasyonlarında yeti kaybının önene geçilmes için rehabilitasyon faaliyetleri yapıldığı gibi ince motor ve kaba motor egzersizleri de yapılmaktadır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN…

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA