BAKIRKÖY HUZUREVLERİ

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Bakırköy Huzurevi Fiyatları

Bakırköy Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evlerine göz atacak olursak 450 bin nüfuslu Bahçelievler, Avcılar, Küçükçekmece, Zeytinburnu ilçelerine ile komşudur. Bakırköy de devlet huzurevi, Bakırköy özel huzurevleri bulunmaktadır. Devlet huzurevi bulunmamaktadır. Bakırköy özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 240 dir.

Bakırköydeki özel huzurevlerinin ücretlerini hasta yakınları ödemektedir. Aylıklar odadaki yatak sayısına hastanın bakım zorluğuna göre değişmektedir.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Bakırköy

Bakırköy Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Galatasaraylılar Yurdu

Liman Huzurevi

Huzurevlerinden  bazılarıdır.

Bakırköy Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Bakırköy de özelde 4 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 270 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. 1 tanede Bakırköy Belediyesi Huzurevi bulunup toplam 70 kapasitelidir. Belediye huzurevi de ücretlidir genellikle kişilerin gelirlerinin %70 ini kesinti yapılır.

Bakırköyndeki Huzurevlerinin hepsi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması,

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Bakırköy Devlet Huzurevi

Bakırköy’de Devlet Huzurevi Bulunmamaktadır. Bakırköy Belediyesine bağlı Şevkat Evi Huzurevi bulunmaktadır burada da kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalmaktadır. kendi öz bakımını yapamayan alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalamamaktadır.

Bakırköy Özel Huzurevi

Bakırköy ilçesinde bulunana toplam 4 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 270 yatak kapasitesi bulunmakta. Bu huzurevlerinde sağlıklı yaşlılar kaldığı gibi geriatrik hastalığı olan yaşlılarda kalmaktadır. Nedir Bu geriatrik hastalıklar; Alzheimer, demans, parkinson, diyabetik hastalar, kanser, kalp hastaları kalmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri yada yakınları tarafından ödenmektedir.

Bakırköy Yatalak Hasta Bakımı

Bakırköy de yatalak hasta bakım merkezi olarak Bakırköy özel huzurevleri, Bakırköy devlet huzurevi yaşlı bakım evleri değerlendirilmektedir. Toplam 350 yatak kapasitesi mevcuttur.

Bakırköy Yatılı Fizik Tedavi

Bakırköy de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen 4 tane özel huzurevi ve bakım evi bulunmaktadır. Sadece Bakırköy Özel Huzur, Yaşlı Ve Rehabilitasyon Merkezinde bu hizmet verilmektedir.

Bakırköy Alzheimer Bakım Evi

Bakırköy de bulunan özel huzurevlerinde Alzheimer, demans, Parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Ayrıca kanser, felçli, kalp damar hastalarına da bakılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Bakırköy Paliyatif Bakım

Bakırköy Paliyatif Bakım Merkezi olarak Bakırköy Develet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Bakırköy Şizofreni Bakımevi

Bakırköy de bulunan özel huzurevlerinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir. Bunların dışında Bakırköynde bulunan ruhsal engelli bakım merkezlerinde de  şizofreni hastalarına bakılmaktadır.

Bakırköy Kanser Hastası Bakımı

Bakırköy Özel Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde , Yaşlı Bakım Evlerinde kanser hastalarının bakımı yapılabilimektedir.

BAKIRKÖY SAĞLIK KABİNİ VE EVDE SAĞLIK

Bakırköynde toplam 3 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Barış Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Yakuplu Mahalesindedir. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir.

 

N

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA