İSTANBUL ANADOLU YAKASI HASTA BAKIM EVLERİ-DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

İSTANBUL ANADOLU YAKASI HASTA BAKIMEVLERİ FİYATLARI

İstanbul Anadolu yakası hasta Bakım Evlerine bakacak olursak Kadıköy,Ataşehir, Üsküdar,Ümraniye,maltepe, Kartal, pendik,Tuzla, Çekmeköy,Sancaktepe, Sarıgazi, İlçelerinde 80 in üzerinde hasta bakım evi bulunmaktadır. Bu kurumlar yönetmelik gereği adlarında hasta bakım evi kelimesini kullananamaktadır. Huzurevi ve yaşlı bakım merkezi olarak faailyet göstermektedirler. Bu Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evlerinde, Alzheimer, demans, parkinson,  kanser, diyabet, yüksek tansiyon, yatalak hastalar, felçli hastalar, burundan beslenen hastalar ve mideden beslenen hastaların bakımı yapılmaktadır.Ayrıca bazı kurumlarda yatarak Fizyoterapi, Şizofreni  hastalarına da bakılmakta olup evde sabakım ve evde sağlık hizmetleride bulunmaktadır.

Anadolu Yakası Hasta Bakım Merkezleri

Özel Hasta Bakım Evleri, Özel Hasta Bakım Merkezlerinin çoğunluğu Ataşehir ve Maltepe-Kartal bölgesinde yoğunlaşmıştır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Anadolu Yakası Alzheimer Hasta Bakım Evi

Bu huzurevleri ve huzurevlerinin ödeme yapması gerekiyor. Yaşlılar veya akrabalar tüm masrafları karşılar. Normal huzurevlerinde, Alzheimer hastalığı, demans, Parkinson hastalığı, yatağa bağlı fizik tedavi, kanser hastaları ve kardiyovasküler hastalığı olan yaşlıların yanı sıra kendine bakabilen yaşlılar kabul edilebilir. Hastaların öz bakım desteğine ihtiyaç duyduğu bölümler bakım merkezi olarak kabul edilir. Bu nedenle, yaşlılar için huzurevleri ve huzurevleri de demans için huzurevleri olarak kabul edilmektedir. Anadolu Yakasındaki Hasta Bakım Eveleri tüm huzurevleri de yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendine bakamayan yaşlılara öz bakım hizmeti verilmektedir. Öz bakım nedir, banyo, beslenme, çocuk bezi takan hastalar, tırnak makası, ağız ve diş temizliği, takip rutin ilaçları, yıkama, ütü vb. Tüm işler buradaki personel tarafından yapılır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İstanbul Anadolu Yakası Devlet Hasta Bakımevi

DEVLET ALZHEİMER BAKIM EVİ FİYATLARI

İstanbul Anadolu Yakasında, Üsküdar,maltepe ve Göztepede olmak üzere devlete ait toplam 3 tane Huzurevi yaşlı bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmaktadır.

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN

İstanbul Anadolu Yakası Özel Hasta ve Yaşlı Bakımevleri

Özel bakım evleri aile tarafından ödenir. Bakım merkezi bu masrafların ne olduğunu belirler. Ancak yıllık büyüme hızı il meclisince belirleniyor. Aslında, ücretler insanlar için çok yüksek olsa bile sorunu günlük ücret olarak düşünmekte fayda var. Bu nasıl bir günlük hesap; farz edin ki Alzheimer hastası bakım merkezinde ayda 3000 TL alıyor. Günde 4-5 öğün 100 TL fiyatla satın alıyorlar, 4 çeşit yemek, hasta banyosu, çocuk bezi, çamaşır yıkama ve ütüleme, 24 saat hemşire takibi ve haftalık doktor muayenesi hizmetleri. Eviniz için bir bakıcı bulsanız bile, size daha pahalıya mal olacak çünkü bakıcının asgari ücreti + SGD + seyahat masrafları + konut maliyetiniz. Bakım evleri ve …

FİYAT BİLGİSİ İÇİN BİZİ ARAYIN…

İstanbul Anadolu Yakası Yatalak Hasta Bakımevi

İstanbul Anadolu Yakasında yataklı tedavi merkezi olarak, İstanbul Anadolu Yakası özel huzurevleri ve huzurevleri, huzurevlerinde yatalak hastalara bakılmakta, sağlık ve bakım desteği verilmektedir. Yatalak hastalara bakarken dikkatli olunmalıdır, aksi takdirde yatak yaraları meydana gelebilir. Yatalak Alzheimer hastalarının beslenmesi genellikle enteral beslenme yani burundan veya mideden beslenerek gerçekleştirilir. Günlük yaşamı sürdürmek için hala% 30 sağlık ve% 70 hemşirelik desteğine ihtiyaç duyan yaşlılar veya hastalar.

İstanbul Anadolu yakası Yatılı Fizik Tedavi

İstanbul Anadolu Yakası de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir.  

Ataşehir de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İstanbul Anadolu Yakası Paliyatif Bakım

İstanbul Anadolu Yakası Paliyatif Bakım Merkezi olarak FSM E.A.H Hastanesi bulunmaktadır, Pendik dsevlet Hastanesi, Kartal E.A.H, Marmara E.A.H,Göztepe E.A.H ve Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir. Genellikle Alzheimer, Demans, Parkinson hastalarının son evrelerindeki hastalara paliyatif servislerde bakılmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası Alzheimer Rehabilitasyon Merkezleri

İstanbul Anadolu yakasındaki bazı huzurevleri, huzurevleri ve rehabilitasyon merkezleri rehabilitasyon hizmeti veriyor. Bu rehabilitasyon merkezlerinde el-göz-ayak koordinasyonunun kaybolmaması için ince ve kaba egzersiz ve rehabilitasyon faaliyetleri yürütülmektedir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN…

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA