KARTAL HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIM EVLERİ

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

KARTAL HUZUREVİ FİYATLARI

Kartal Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evleri, Alzheimer bakım Evleri, Yatılı Fizik tedavi, Evde Fizik Tedavi, Evde Sağlık, Sağlık Kabinleri, şizofren Bakım Evlerine göz atacak olursak 450 bin nüfuslu Maltepe, Sancaktepe, Tuzla ilçelerine ile komşudur. Kartal de Devlet Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmamaktadır. Kartal özel huzurevleri sayısına baktığımızda toplam 7 tanedir. Kartal özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 490 dir.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kartal

Odak Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Nezih Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Kartal Anadolu Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Tatlı Hayat Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Aşiyan Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Kartal Belediyesi Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi

Kızılay Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Bu huzurevlerinden bazılarıdır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN…

Kartal Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Kartal de özelde 7 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 490 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Kartal deki Huzurevlerinin hepsi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs.tüm işler burada çalışan görevlilerce yapılır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN…

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Kartal Devlet Huzurevi

Kartalda Devlet Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmamaktadır.

Kartal Özel Huzurevi

Kartal ilçesinde bulunana toplam 7 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 510 yatak kapasitesi bulunmakta. normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Bu huzurevlerinde sağlıklı yaşlılar kaldığı gibi geriatrik hastalığı olan yaşlılarda kalmaktadır. Nedir Bu geriatrik hastalıklar; Alzheimer, demans, parkinson, diyabetik hastalar, kanser, kalp hastaları kalmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri yada yakınları tarafından ödenmektedir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN..

Kartal Yatalak Hasta Bakımı

Kartal de yatalak hasta bakım merkezi olarak Kartal özel huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, yaşlı Bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Toplam 490 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır.

AYRINTILAR İÇİN ÜCRETSİZ HATTIMIZI ARAYIN

Kartal Yatılı Fizik Tedavi

Kartalda yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir. Bu kurumlarda günlük fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavileri ve egzersizleri yaptırılmaktadır. AYRINTILAR İÇİN ARAYIN…

Kartal Alzheimer Bakım Evi

Kartalda bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır. yeme içme altı bezlenmesi, banyo yaptırılması, ilaç takiplerinin yaptırılması gibi öz bakım işlemleri yaptırılmaktadır. AYRINTILAR İÇİN ARAYIN..

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Kartal Paliyatif Bakım

Kartal Paliyatif Bakım Merkezi olarak Ümraniye Devlet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

AYRINTILAR İÇİN ARAYIN

Kartal Şizofren Hasta Bakımevi

Kartal bulunan huzurevlerinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir. Bunların dışında Ümraniye de bulunan ruhsal engelli bakım merkezlerinde de  şizofreni hastalarına bakılmaktadır.

Kartal Kanser Hastası Bakımı

Kartal Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinde kanser hastalarının bakımı yapılabilmektedir. Kanser hastalarının dönemlerine göre sağlık destek hizmeti ihtiyacı artmaktadır.

KARTAL SAĞLIK KABİNİ VE EVDE SAĞLIK

Kartalda toplam 4 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir.

DESTEK ALMAK İÇİN ARAYIN KOORDİNASYON MERKEZİMİZ  SİZE YARDIMCI OLSUN….

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA