Özel Akbal Yaşlı Bakım Merkezi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
özel Akbal yaşlı bakım merkezi, pendik özel yaşlı bakım merkezi, pendik huzurevleri

Özel Akbal Yaşlı Bakım Merkezi

İstanbul Pendikte bulunan Özel Akbal Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi

2 binadan oluşan bakım merkezinde birinci bina ilk açılan huzurevi binasıdır ve daha sonra aynı bahçe içerisine 2. huzurevi binası inşaa edilmiştir. 2. huzurevi ve yaşlıbakımevi binası 4 yıldızlı otel konseptinde yapılmıştır.

Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi Hizmetleri

Yaşlılık bakımı, Demans, Alzheimer, Parkinson hastalarının bakımı, özel bakım gerektiren ( felçli,hemipleji,tetrapeji,parableji, yatağa bağımlı ) hastaların bakımı ve hastane sonrası bakım konusunda uzmanlaşmış bir kuruluştur. Ayrıca her yaşlının geçmişten gelen bir hastalığının veya yaşlılıktan kaynaklanan sağlık sorunlarının bulunduğu bir gerçektir. Bu nedenle kuruluşunda görev yapan doktorları, hemşireleri ve hasta bakıcılarımız tarafından; hasta ve ihtiyaç sahibi yaşlılarımızın sağlık kontrolleri; devam etmekte olan tedavileri; tedavileriyle ilgili ilaç kullanımları takibi düzenli ve kontrollü olarak yapılmaktadır. Hastane karyolası, havalı yatak, oksijen tüpü, aspiratör, yürüteç kiralama, gerektiğinde evde özel hemşirelik hizmeti, acil durumlarda ilk müdahaleler, doktor ziyaretlerinde refakat hizmeti verilmektedir.
Ayrıca aileleriyle kalan ancak tatil, iş gezisi gibi özel nedenlerle geçici bir süre bakıma ihtiyaç duyan kişiler de diledikleri sürece bakım evimizden yararlanabilmektedir.

Hasta Bakım Hizmetleri

Tesislerinde mükemmel barınma, bakım, beslenme ve temizlik hizmetleriyle yaşlıların hayatlarını sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda sürdürmeleri sağlanmakta; yaşlılarınıza ailenizdeki sıcaklık ve mutluluk yaşatılmaktadır. Tek, iki, üç kişilik odalarda yaşayan yaşlılarımızın her türlü gereksinimleri profesyonel bakıcılar ve hemşireler tarafından karşılanmaktadır. Odalarının ve diğer ortak kullanım alanlarının temizliği ve düzeni kat görevliler tarafından itina ile yapılmaktadır. Beslenmelerini ve tuvalet ihtiyaçlarını kendi kendine karşılayamayanlarla, yatağa bağımlı olanların bu hizmetlerini bakım görevlileri yapmaktadır. Hastaların el,tırnak bakımları, yüz bakımları, makyajları, erkek yaşlıların saç ve sakal traşları, özel vücut temizlikleri, giyinme ve soyunma gibi bütün ihtiyaçları görevlileri tarafından itinalı bir şekilde yapılmaktadır. Günlük yaşamın her aşamasında yaşlılara yardımcı olunmakta, temizliğe verilen önemden dolayı haftada en az iki defa görevlilerce yaşlıların ve hastaların banyoları yaptırılmakta ve çamaşırları yıkanıp, ütülenerek yaşlıların hizmetine verilmektedir.

3 kişilik 2kişilik 1kişilik odalarda hizmet vermekteyiz.Odalarımızda Lavabo Buzdolabı TV bulunmaktadır. Fiyatlarımızda oda standartlarına göre ayrılmaktadır.

Palyatif Bakımda verilen hizmetler nelerdir ?
Hastanın kişisel hijyen gereksinimlerinin karşılanması
Yatak yarası olan hastanın yaranın kapatılmak üzere tedavisi
Hastanın tüm özlük bakım ihtiyaçları ( Banyo,Ağız Bakımı,Alt Bakımı )
Trakeostami veya Solunum cihazının takibi
Hareketsiz ve bilinçsiz hastalarda yatak yarası oluşumunu önlemek için belirli aralıklarda pozisyon değişimi ve bunun yazılı takibi.

 

Özel Akbal Yaşlı Bakım Merkezi Palyatif Bakım Kimlere Yapılıyor?

  • Sekel bırakmış olan sinir ve kas hastalığı olan hastalara,
  • ileri evrede kalp yetmezliği olan hastalara,
  • Kanser hastalarına
  • Trakeostamiye bağlı hastalara
  • NG veya PEG beslemelerine bağımlı yatalak hastalara
  • ileri derece Solunum yetmezliği olan ve cihaza bağlı hastalara
  • Yatak yarası oluşmuş tedavi gerektiren hastalara
  • Bunlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı yatalak veya hareket kısıtlılığı olan,evde bakılması zor bulaşıcı bir hastalığı bulunmayan tüm bireylere hizmet vermekteyiz. Kurumun bir katını sadece Palyatif bölümüne ayırılmıştır.

1 Yoğun Bakım Hekimi ve 7 Yoğun Bakım Hemşiresi tam zamanlı 24 saat hizmet vermekteyiz.
Adres: Sahil Bulvarı No:19 Kaynarca / Pendik / İstanbul

 

 

İstanbul özel huzurevleri, devlet huzurevi istanbul, pendik huzurevi ve daha fazlası hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA