PENDİK HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIM EVLERİ

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

PENDİK HUZUREVİ FİYATLARI

Pendik Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evleri, Alzheimer bakım Evleri, Yatılı Fizik tedavi, Evde Fizik Tedavi, Evde Sağlık, Sağlık Kabinleri, şizofren Bakım Evlerine göz atacak olursak 470 bin nüfuslu Kartal, Sancaktepe, Tuzla ilçelerine ile komşudur. Pendik de Devlet Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmamaktadır. Pendik özel huzurevleri sayısına baktığımızda toplam 5 tanedir. Pendik özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 510 dir.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Pendik

Akbal Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Samanyolu Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Koşuyolu Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Dr. Elit Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Yakacık Nezik Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Bu huzurevlerinden bazılarıdır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN…

Pendik Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Pendik de özelde 5 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 510 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Pendik deki Huzurevlerinin hepsi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs.tüm işler burada çalışan görevlilerce yapılır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Pendik Devlet Huzurevi

Pendikte Devlet Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmamaktadır.

Pendik Özel Huzurevi

Ümraniye ilçesinde bulunana toplam 2 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 310 yatak kapasitesi bulunmakta. normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Bu huzurevlerinde sağlıklı yaşlılar kaldığı gibi geriatrik hastalığı olan yaşlılarda kalmaktadır. Nedir Bu geriatrik hastalıklar; Alzheimer, demans, parkinson, diyabetik hastalar, kanser, kalp hastaları kalmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri yada yakınları tarafından ödenmektedir.

Pendik Yatalak Hasta Bakımı

Pendikte yatalak hasta bakım merkezi olarak Ümraniye Özel Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, Yaşlı Bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Yatak yarası olan hastalar için tedaviler yapılmaktadır. Toplam 310 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır. AYRINTILAR İÇİN ÜCRETSİZ HATTIMIZI ARAYIN

Pendik Yatılı Fizik Tedavi

Pendik’de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir. Bu kurumlarda günlük fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavileri ve egzersizleri yaptırılmaktadır. AYRINTILAR İÇİN ARAYIN…

Pendik Alzheimer Bakım Evi

Pendikte bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır. yeme içme altı bezlenmesi, banyo yaptırılması, ilaç takiplerinin yaptırılması gibi öz bakım işlemleri yaptırılmaktadır. AYRINTILAR İÇİN ARAYIN..

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Pendik Paliyatif Bakım

Pendik Paliyatif Bakım Merkezi olarak Ümraniye Devlet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

AYRINTILAR İÇİN ARAYIN

Pendik Şizofren Hasta Bakımevi

Pendikte bulunan huzurevlerinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir. Bunların dışında Ümraniye de bulunan ruhsal engelli bakım merkezlerinde de  şizofreni hastalarına bakılmaktadır.

Pendik Kanser Hastası Bakımı

Pendik Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinde kanser hastalarının bakımı yapılabilmektedir. Kanser hastalarının dönemlerine göre sağlık destek hizmeti ihtiyacı artmaktadır.

PENDİK SAĞLIK KABİNİ

Pendik de toplam 3 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir.

DESTEK ALMAK İÇİN ARAYIN KOORDİNASYON MERKEZİMİZ  SİZE YARDIMCI OLSUN….

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA