SİLİVRİ HUZUREVİ -DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Silivri Huzurevi Fiyatları

Silivri Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evleri, Alzheimer bakım Evleri, Yatılı Fizik tedavi, Evde Fizik Tedavi, Evde Sağlık, Sağlık Kabinleri, şizofren Bakım Evlerine göz atacak olursak 380 bin nüfuslu Silivri, Çatalca, Çorlu, Tekidağa ilçelerine ile komşudur. Silivri de devlet huzurevi bulunmamaktadır. Silivri özel huzurevleri olarak 3 tane kurum bulunmaktadır. Silivri özel huzurevleri sayısına baktığımızda toplam 4 tanedir. Silivri özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 320 dir. Ancak Silivride yaklaşık 5 tanede Engelli bakım merkezi bulunmaktadır. AYRINTILAR İÇİN ARAYIN…

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Silivri

Özgün Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Akçil Kardeşler Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Kumsal Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi-özel

Bu huzurevlerinden bazılarıdır.

Silivri Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Silivri de özelde 3 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 320 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Silivrideki Huzurevlerinin hepsi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs.tüm işler burada çalışan görevlilerce yapılır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Silivri Devlet Huzurevi

Silivride Devlete ait Huzur, Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmamaktadır.

Silivri Özel Huzurevi

Silivri ilçesinde bulunan toplam 3 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 320 yatak kapasitesi bulunmakta. normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Bu huzurevlerinde sağlıklı yaşlılar kaldığı gibi geriatrik hastalığı olan yaşlılarda kalmaktadır. Nedir Bu geriatrik hastalıklar; Alzheimer, demans, parkinson, diyabetik hastalar, kanser, kalp hastaları kalmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri yada yakınları tarafından ödenmektedir. AYRINTILAR İÇİN ARAYIN..

Silivri Yatalak Hasta Bakımı

Silivri de yatalak hasta bakım merkezi olarak Silivri özel huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, yaşlı Bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Toplam 320 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır.

Silivri Yatılı Fizik Tedavi

Silivri  de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir.  

Silivri Alzheimer Bakım Evi

Silivri de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Silivri Paliyatif Bakım

Silivri Paliyatif Bakım Merkezi olarak Silivri Develet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Silivri şizofreni Bakımevi

Silivrinde bulunan huzurevlerinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir. Bunların dışında Silivri de bulunan ruhsal engelli bakım merkezlerinde de  şizofreni hastalarına bakılmaktadır.

Silivri Kanser Hastası Bakımı

Silivri Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinde kanser hastalarının bakımı yapılabilmektedir. Kanser hastalarının dönemlerine göre sağlık destek hizmeti ihtiyacı artmaktadır.

SİLİVRİ SAĞLIK KABİNİ

Silivri de toplam 2 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir.

 

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA