ÜSKÜDAR HUZUREVİ

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Üsküdar Huzurevi Fiyatları

Üsküdar Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evleri, Alzheimer bakım Evleri, Yatılı Fizik tedavi, Evde Fizik Tedavi, Evde Sağlık, Sağlık Kabinleri, şizofren Bakım Evlerine göz atacak olursak 420 bin nüfuslu Ataşehir, Ümraniye, Kadıköy, Beykoz ilçelerine ile komşudur. Üsküdardaki Devlete ait Huzurevi olarak prof.Dr.Fahrettin Kerim-Nilüfer Gökay Huzurevi, Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi  bulunmaktadır. Ayrıca Vakıflara ait olarak da Üsküdar Validebağ Mustafa Necati Bey Öğretmenler Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi bulunmaktadır.  Ayrıca;  Üsküdar özel huzurevleri sayısına baktığımızda toplam 7 tanedir. Üsküdar özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 450 dir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Üsküdar

Asude Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Çengelköy Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi – Özel

Erdem Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Asude Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Kandilli Sabanlı Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Okyanus Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi- Özel

Bu huzurevlerinden bazılarıdır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN…..

Üsküdar Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Üsküdarnde özelde 7 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 450 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Üsküdar deki Huzurevlerinin hepsi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs.tüm işler burada çalışan görevlilerce yapılır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Üsküdar Devlet Huzurevi

Ümraniye de Devlet Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmamaktadır.

Üsküdar Özel Huzurevi

Üsküdar ilçesinde bulunana toplam 7 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 450 yatak kapasitesi bulunmakta. normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Bu huzurevlerinde sağlıklı yaşlılar kaldığı gibi geriatrik hastalığı olan yaşlılarda kalmaktadır. Nedir Bu geriatrik hastalıklar; Alzheimer, demans, parkinson, diyabetik hastalar, kanser, kalp hastaları kalmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri yada yakınları tarafından ödenmektedir.

AYRINTILAR İÇİN ARAYIN…

Üsküdar Yatalak Hasta Bakımı

Üsküdar de yatalak hasta bakım merkezi olarak Üsküdar özel huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, yaşlı Bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Ayrıca; Kanser, inme, felç, yatalak, beyin kanaması, ameliyat sonrası bakım, post op bakım gibi bakım gerektiren hastalarada bakılmaktadır. Toplam 450 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır.

AYRINTILAR İÇİN ÜCRETSİZ HATTIMIZI ARAYIN

Üsküdar Yatılı Fizik Tedavi

Üsküdar  de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirlebilmektedir.  

AYRINTILAR İÇİN ARAYIN…

Üsküdar Alzheimer Bakım Evi

Üsküdar de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  alzheimer, demans, Parkinson,svo, gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır.

AYRINTILAR İÇİN ARAYIN..

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Üsküdar Paliyatif Bakım

Üsküdar Paliyatif Bakım Merkezi olarak Üsküdar Devlet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

AYRINTILAR İÇİN ARAYIN

Üsküdar Şizofren Hasta Bakımevi

Üsküdarda bulunan huzurevlerinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir. Bunların dışında Üsküdar de bulunan ruhsal engelli bakım merkezlerinde de  şizofreni hastalarına bakılmaktadır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN ARAYIN…

Üsküdar Kanser Hastası Bakımı

Üsküdardaki Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinde kanser hastalarının bakımı yapılabilmektedir. Kanser hastalarının dönemlerine göre sağlık destek hizmeti ihtiyacı artmaktadır.

ÜSKÜDAR SAĞLIK KABİNİ VE EVDE SAĞLIK

Üsküdarda toplam 3 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir.

DESTEK ALMAK İÇİN ARAYIN KOORDİNASYON MERKEZİMİZ  SİZE YARDIMCI OLSUN….

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA