Beylikdüzü Sağlık Kabini Evde Sağlık

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Beylikdüzü sağlık kabini

Beylikdüzü İstanbul Avrupa Yakasında yer almakta olan bir ilçedir. Konumu açısından pek çok konut ve iş merkezine ev sahipliği yapan Beylikdüzü aynı zamanda sakinlerine sağlık olanakları da sunmaktadır. Bu sağlık imkanlarından biri de Beylikdüzü Sağlık Kabini’dir.

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

 Beylikdüzü Sağlık Kabini Nedir?

 Beylikdüzü Sağlık kabini, Sağlık Bakanlığı tarafından izin verilen ve belirli aralıklarla denetlenmesi gereken alanında lisans eğitimini tamamlamış, deneyim sahibi hemşire ebe gibi toplum sağlığı bölümünden mezun olan sağlık memurlarının tek başlarına veya yalnızca belirlenmiş hak ve yetkiye sahip meslektaşları ile ortaklık halinde açarak hizmet verebildikleri sağlık kuruluşudur.

Beylikdüzü Sağlık Kabini Evde Bakım  Hizmeti

 Sağlık Kabinlerinin Açılış ve İşleyişi  Hk. Genelgesi’ne göre sağlık kabininde ilgili kişilere evde bakım hizmeti de sağlayabilirsiniz. Toplum sağlığı bölümünden mezun olan bireylerin meslek kanunlarında belirtilmiş olan yetkileri çerçevesinde hastalara sunabilecek oldukları evde bakım hizmetlerini sağlık kabini aracılığıyla sunabilmektedirler.

Evde Bakım Hizmeti

 Evde bakım hizmeti, ilgili hastanın tedavi sürecinde, hastalığının takip sürecinde veya tedavi sonrası bakım sürecinde yetkili kişilerce (hemşire, ilgili branşın lisans eğitimini tamamlamış sağlık personeli gibi ) evde verilebilen bakım hizmetidir. Buna ek olarak ilgili kişi rahatsızlığı olmaksızın sağlık koruma ve tetkit etme adına da evde bakım hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

  Beylikdüzü Sağlık Kabini Hizmetleri

 Beylikdüzü Sağlık kabini sağlık memurları tarafından sunulan evde bakım hizmeti, pansuman işlemi, enjeksiyon (iğne), tansiyon ölçümü, kontrol ve takibi, vitaminli veya ilaçlı serum, iğne yapmak, sonda takma veya kişide var olan sondayı çıkarma hizmetleri, piercing yapımı… gibi küçük cerrahi işlemler adı altında tanımlanan uzun soluklu ve yoğun tedavi süreci gerektirmeyen hizmetler sunmaktadır.

Küçük Cerrahi Müdahale Nedir?

Küçük cerrahi müdahale, mevcut durumdaki rahatsızlığın muhtemel sebepleri hakkında fikir sahibi olunabilen ve rahatsızlığın nasıl seyredeceği hakkında öngörüde bulunabilinen durumlarda ağır cerrahi işlem gerektirmeyen müdahaleler küçük müdahale ameliyatı (küçük cerrahi işlemler) olarak tanımlanır.

Küçük cerrahi işlemlere örnek olarak tramva dışındaki yüzeysel kesiklerin (yoğun ve uzun soluklu tedavi süreci veya ameliyat gerektirmeyen kesiklerin) tedavisi, yabancı cisim batması durumundaki acil müdahaleler gibi uygulamalar söz konusudur.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde hastane ortamlarından uzak kalmak adına küçük cerrahi operasyonlarınızı tercihen eczane, sağlık kabinleri gibi ortamlarda yaptırabilirsiniz.

Enjeksiyon Tedavisi Nedir?

Enjeksiyon (veya iğne) yapma vücuttaki damar, doku gibi boşluklara enjektör yardımı ile ilaçlı sıvı verilmesidir. Alanında uzman veya deneyimli kişilerce yapılması esastır. Enjeksiyon işlemi, sterilize edilmiş bir ortamda tek kullanımlık enjektör ile yapılır. Enjeksiyon işleminin maliyeti ilaca ve toplamda yapılacak olan enjeksiyon sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Serum Tedavisi Nedir?

Serum, kan pıhtılaştığı zaman bu pıhtılaşan bölgeden ayrılıp üste çıkarak sarımsı, saydam renkte beliren sıvıdır. Serum tedavisi pek çok hastalığın tedavi sürecinde uygulanabilen bir ilaç yöntemi sayılır.

Aşı ve serum farkı: Aşı içeriği (antikorlar) gereğince hasta olmadan önce ‘’koruma’’ amaçlı yapılır ve vücuda bağışıklık kazandırılır. Serum ise hasta olduktan sonra ‘’iyileştirme’’ amaçlı yapılan bir çeşit ilaç yöntemidir.

Pansuman (Yara Bakımı) Tedavisi Nedir?

Vücudumuzun yüzeyinde (derimizde) oluşan hasarlara yara denmektedir. Vücudumuz kendi kendini onarabilse de bazı yara türleri yaranın aldığı hasarın niceliğinden ötürü bakım ve tedavi gerektirebilmektedir. İlgili yetkili kişiler (hekim, hemşire, hasta bakım personelleri…vb.) tarafından medikal yara bakımı tedavisi ürünleri (sargı bezi, tendirdiyot…gibi) kullanılarak yapılan işlemlere pansuman (yara bakımı) tedavisi denmektedir.

Tansiyon Ölçüm Ve Takip İşlemleri

Kalp kası kasıldığı an kanın atardamarların duvarına yaptığı basınca kan basıncı veya tansiyon denmektedir. Tansiyon ölçümü için dijital veya hastane, eczane gibi medikal ortamlarda görebileceğiniz civalı ölçüm araçları kullanılmaktadır. Doğru ölçüm ve kontrol sürecinin dezenli ve doğru takibi için hemşire hekim gibi yetkili kişilerce yapılması uygun görülmektedir.

Sonda Tedavisi Nedir?

Sonda mesaneye uygulanan bir çeşit tedavi yöntemidir ve beslenme sondası ile karıştırılmamalıdır. Sonda tedavisinin amacı idrar kesesinde biriken idrarın hekim veya hemşire kontrolünde boşaltımını sağlamaktır.

Dikiş Atımı Ve Alımı

 Dikiş atma yöntemiyle uygulanan tedavi uzun yıllardır kullanılan cerrahi bir yöntemdir. Yaranın durumuna göre uygun cerrahi iplik ve materyaller ile yapılan dikme işleminde hasara uğrayarak bozulan dokunun eski bütünlüğüne dönmesi amaçlanır. Temiz (sterilize edilmiş) bir ortamda yetkili (hemşire, doktor…gibi) kişilerce yapılmalıdır. Doku eski bütünlüğüne kavuştuğunda ise yine yetkili kişiler tarafından kontrollü bir şekilde alınmalıdır.

Piercing Yapımı/ Kulak delimi

  Piercing yapımı ve kulak delimi kesici delici alet (genellikle iğne) yoluyla vücudun yağ veya kıkırdak dokusunun delinerek içine takı yerleştirilmesi anlamına gelmektedir. Sağlık kabini hizmetleri arasında yer alan piercing hizmeti, kulak delimi alanında deneyimli kişiler tarafından sizlere sunulabilmektedir.

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Hizmet verdiğimiz diğer ilçeler

Mecidiyeköy, Kadıköy, Üsküdar, Ataşehir, Bakırköy, Beşiktaş

Beylikdüzü Sağlık Kabini

Beylikdüzü Sağlık Kabini hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Günler Dileriz.

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA