Kadıköy Sağlık Kabini-Evde Sağlık-Evde Bakım-DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Kadıköy sağlık kabini, sosyal rehberlik

Kadıköyde Evde Sağlık-Sağlık Kabini-Evde Hemşirelik-Evde Bakım Arıyorsanız ÜCRETSİZ DESTEK HATTIMIZDAN Yardım Alabilirsiniz.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ve yaklaşık 480 bin nüfuslu Kadıköy birçok tarihi unsurları da içinde bulunduruyor. Bunun yanısıra bulunduğu lokasyon sayesinde birden fazla yere kolayca ulaşım sağlanıyor. Bu yazımızda Kadıköy Sağlık Kabini hizmetinden söz edeceğiz. 

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Aradığınız Sağlık Kabinini Sosyal Rehberlik güvencesiyle bulun.

Kadıköy Sağlık Kabini

   Kadıköy sağlık kabini,Sağlık Personelinin Tazminat ve Çalışma Esaslarına Dair 2368 Sayılı Kanun Hükümleri çerçevesinde mesleklerini serbest olarak icra etmek isteyen hemşire, ebe ve sağlık memurlarının (toplum sağlığı bölümünden mezun olmak koşuluyla) her türlü küçük cerrahi işlemlerin ve evde bakım hizmetlerinin yapıldığı bir kuruluştur. Öncelikli amaç hastaların müdahalelerini, muayenelerini ve kontrollerini eksiksiz bir şekilde yapmaktır. Kadıköy sağlık kabininde aralıksız hizmet verilmektedir. 

Ataşehir, Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy, Beylikdüzü, Mecidiyeköy

 Kadıköy Sağlık Kabini Hizmetleri

1-Enjeksiyon

2-Piercing 

3-Kulak delme

4-Kan Grubu Öğrenme

5-Kan Alma

6-Yara bakımı 

7-Evde hemşirelik hizmeti 

8-Evde pansuman

9- Yanık bakımı 

10-Dikiş atma (Sütur) 

11-Serum takma 

1-Enjeksiyon

Enjeksiyon Nedir?

   Enjeksiyon, bilinen adıyla iğne yapma,vücutta bulunan mikropları yok etmek amacıyla damar, kanal veya boşluk içine sıvı enjekte etmektir. Enjeksiyon veya iğne yapma iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yaş farkı gözetmeksizin tüm hastalar bu tedaviyi alabilir. 

Evde İğne Enjeksiyon Nedir? 

   Evde iğne enjeksiyon, Kadıköy sağlık kabininin tecrübeli ve eğitimli hemşireleri tarafından, doktor kontrolü altında ve ayrıca hijyen koşulları dikkate alınarak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra evde iğne enjeksiyon tedavisi uygulayacak sağlık personellerinin Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve izinli olmaları gerekmektedir. 

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Evde İğne Enjeksiyonun Avantajları Nelerdir?

  Evde iğne enjeksiyonun hastalar için pek çok avantajı vardır. Bunlardan en önemlisi hastaların kendi evlerinde hastaneye gitmelerine gerek kalmadan tedavi olabilmeleridir. Bu durum hastaların daha konforlu ve tedavi sürecinde stressiz hissetmelerini sağlar. Bir diğeri ise hastaların finansal açıdan daha rahat olmalarını sağlar. 

2-Piercing 

Piercing Nedir? 

  Piercing kelimesi ingilizce kökenli bir kelime olup sivri bir aletle delmek veya oymak anlamına gelmektedir. Piercing genellikle çelik ve titanyum içeriklidir. Piercing tercihen kullanılan bir aksesuardır ve kullanım amacı estetiktir. 

Kadıköy Sağlık Kabini Piercing Çeşitleri 

Nostril Piercing: Burunun yan tarafına takılan piercing.

Septum Piercing: Burun duvalarlarından geçirilmiş piercing.

Bridge Piercing: Gözlerin arasında burunun en üst kısmına takılan piercing. 

Labret Piercing: Dudağa takılan piercing. 

Medusa Piercing: Üst dudağın ortasına takılan piercing. 

Madonna Piercing: Üst dudağa yandan takılan piercing.

Yanak Piercingi( Cheek Piercing): Yanaktan geçirilen piercing.

 Kaynak

Bunların yanı sıra kaş,göbek ve genital bölge piercingleri de birçok insanın tercih ettiği piercing çeşitlerinden bazılarıdır. 

 Kadıköy sağlık kabininde, bu işlemler tecrübeli ve eğitimli kişiler tarafından her türlü hijyen kuralı göz önüne alınarak uygulanmaktadır. Ayrıca piercing taktırmak isteyen bireylerin de istekleri önemle dinlenir ve istekleri ele alınarak piercing işlemi uygulanır. 

3-Kulak Delme

  Kulak delme, tıpkı piercing gibi kişilerin estetik açıdan istekleri doğrultusunda yapılır. Kulağının farklı bölgelerine küpe takmak isteyen bireylerin hijyen koşullarına uygun olacak şekilde yapılan bir işlemdir. Kulak delme işlemi risk taşımayan acısız bir uygulamadır. Farklı tarz yaratmak isteyen bireylerin isteklerine göre yapılır. 

Sağlık kabini Kulak Delme İşlemi Nasıl Yapılır?

   Kadıköy sağlık kabininde kulak delme işlemi profesyonel ve eğitimli personeller tarafından uygulanır. Bu işlem sırasında kulak deldirmek isteyen bireye kolay anestezi uygulanmaktadır. Bu yöntemle kolay ve acısız bir şekilde kulak deldirme işlemi yaptırılabilir. Bunun yanı sıra kulak delme işleminde sterilizasyon en önemli etkendir. Kadıköy sağlık kabininde bu işlem uygulanırken hijyene büyük bir önem verilir. Ayrıca kullanılan aletler son derece teknolojik aletlerdir. Bu sayede kulak delme sonrasında oluşabilecek enfeksiyonlar en aza indirilmektedir. Bununla birlikte delinen kulaklara takılan küpelerin de kulakta enfeksiyon oluşturmaması için en az 1,5 ay çıkarılmaması gerekir. Bu yüzden ilk takılan küpenin bu süreyi göz önüne alınarak seçilmesi bu işlemin uygulandığı bireyin daha rahat olmasını sağlar. Ayrıca takılan küpelerin altın veya gümüş olmasına dikkat edilmeli, sahte küpeler kullanılmamalıdır. 

4-Kan Alma İşlemleri

 Kan alma işlemi için kolun iç kısmında bulunan damarlar kullanılır. Bu işlem sırasında o bölgenin temiz olmasına özen gösterilmelidir. Bu işlem Kadıköy sağlık kabininde özenle yapıldıktan sonra uluslararası standartlara olan testler kullanılır ve bu testler sonucunda bir rapor elde edilir. Hasta birey gerektiğinde elde edilen bu raporu yetkili doktor veya sağlık personeliyle iletişime geçip onlarla paylaşabilir. 

5-Kan Grubu Öğrenme İşlemi

   Günümüzde kabul edilen 4 farklı kan grubu çeşidi bulunmaktadır. Bunlar A,B,AB ve 0 olarak tanımlanmaktadır. Bunun yanı sıra pozitif (+) veya negatif(-) olarak da sınıflandırılma yapılmaktadır. Kan grubu belirlenirken bireylerin kanında bulunan antikorlar değerlendirilir ve buna göre kan grubu belirlenir. Bu işlemlerin hepsi Kadıköy sağlık kabininde titizlikle yapılmaktadır. 

6-Yara Bakımı 

  Kadıköy sağlık kabininde yaraların bakımı ve tedavi edilmesi için özel bir ekip ile hizmet sunulmaktadır. Profesyonel sağlık personellerinden oluşturulmuş bu ekip yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için bazı tedaviler uygulamaktadır. Ayrıca bu tedavi için yara bakım uzmanı da bulunmaktadır. Kendi kendine iyileşmeyen yaralar(kronik yaralar) için bu uzmanlar tarafından uygun ve sterilizasyonu sağlanmış ekipman ile tedavi edilmektedir. 

Yara Bakım Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?

 Kadıköy sağlık kabininde bulunan yara bakımı uzmanları, hastaları gerekli muayenelerden geçirdikten sonra her hasta için farklı tedavi yöntemleri uygulayabilir. Bu tedaviler uygulanırken hijyen koşullarını göz önünde bulundurarak hastaların güven içerisinde tedavi olmaları sağlanır. 

Profesyonel Yara Bakım Servisi Nedir? 

  Kadıköy sağlık kabininde iyileşmesi güç yaraların tedavisi için profesyonel sağlık personellerinden oluşturulmuş bir ekip bulunmaktadır. Tedavi öncesi, tedavi sırası ve tedavi sonrasında hastaların bakımları steril bir ortam içerisinde gerçekleşmesi için yara bakım servisi büyük bir özveri ile çalışmaktadır.

7-Evde Hemşirelik Hizmeti 

  Kadıköy sağlık kabininde evde hemşirelik hizmeti için özel eğitilmiş hemşirelerle birlikte evde hemşirelik hizmeti de sunulmaktadır. Bu sayede hastalar kendilerini evlerinde daha rahat ve güvende hissetmiş olup tedavi sürecinde de olumlu yönde etkilemiş olurlar. 

Evde hemşirelik hizmeti verilirken hastaların her türlü kontrol, muayene, ilaç alımı, pansuman, yara bakımı gibi hizmetler de eksiksiz biçimde sunulmaktadır. 

8-Evde Pansuman 

  Kadıköy sağlık kabininde ayrıca evde pansuman hizmeti de verilmektedir. Bu hizmet verilirken zaman kısıtlaması olmaksızın tecrübeli ve eğitimli sağlık personelleri bu İşlemi steril bir şekilde yapmaktadır. Evde pansuman, hastaların herhangi bir sebepten oluşan yaralarına hastaneye gitmelerine gerek kalmaksızın kendi evlerinde pansuman uygulaması yapılmasıdır. Ayrıca pansuman İşlemi yapılırken malzemelerin steril olması, eldiven takılması ve diğer hijyen koşullarının sağlanması sağlık personelleri tarafından yapılmaktadır. Bunun yanı sıra evde pansuman işlemi hastanın kendini daha güvende hissetmesini ve stres yaşamamasını da sağlamaktadır. 

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

9-Yanık Bakımı 

   Yanık, vücudun herhangi bir bölgesinin sıcak bir maddeyle temas etmesiyle oluşur. Yanıkların dereceleri olur ve uygulanacak tedavi bu dereceye göre belirlenir. 

Kadıköy sağlık kabininde yanık tedavisi öncelikle yetkili doktor tarafından muayene edildikten sonra derecesi belirlenir ve ona göre tedavi uygulanır. Ayrıca Kadıköy sağlık kabininde yanık bakımı uzmanları da bulunmaktadır ve tedavi için gerekli toplantılar hastaların aileleri ile birlikte uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Kadıköy sağlık kabininde hastaların sadece fiziksel yanık yaraları değil duygusal ve psikolojik açıdan yaşayacağı üzüntüler için de uzmanlar destek verir. 

10-Dikiş Atma (Sütur) 

Dikiş, hasar görmüş dokunun iyileşme sürecinde yaranın kapalı kalmasını sağlayarak enfeksiyon riskini azaltır. Dikişler farklı malzemeler kullanılarak atılabilir. 

 Kadıköy sağlık kabininde dikiş atma( tıp dilinde sütur) hizmeti verilmektedir. Dikiş atma İşlemi aciliyet gerektiren ve mühim bir işlem olduğu için bu hizmet verilirken ortamın ve kullanılacak malzemelerin steril ve hijyenik olması önemlidir. Ayrıca bu hizmet Kadıköy sağlık kabininde profesyonel doktorlar veya uzman personeller tarafından verilmektedir. 

11-Serum Takma 

   Serum, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan bir maddedir. Damar yoluyla hastaya verilen bir çeşit ilaçtır. Aynı zamanda ağız yolu ile beslenemeyen bireylerde de kullanılır. 

Kadıköy sağlık kabininde hastalara serum takma hizmeti de verilmektedir. Aynı zamanda bu hizmeti evlerinde de alabilirler. Seruma ihtiyaç duyan hastalar için yetkili sağlık personelleri tarafından bu hizmet verilmektedir. 

Evde Serum Takma: Kadıköy sağlık kabininin uzman ve yetkili doktorları tarafından muayene edilmiş hastaların kendilerini daha iyi hissetmeleri için bu tedaviyi evde de alabilirler. Bu tedavi verecek olan sağlık personelinin Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve işinde tecrübeli olmasına hastanın sağlığı açısından dikkat edilir. 

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA