Derman Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
derman huzurevi , istanbul huzurevleri, özel huzurevleri

 

Derman huzurevi , Yaşlıların bakımı bir hayırseverlik olayı olmadığını, profesyonel bir hizmet olduğunu savunan Derman Huzurevi yaşlı bakımı profesyonel bir hizmet olarak sunulmaktadır. Yaşlı bireye ve diğer aile fertlerine sunulacak olan psiko-sosyal destek hizmeti bu dönemde çok önemlidir. Yaşlı bakım merkezinin her türlü bakım hizmetini, yaşlıların ve ailelerinin ihtiyaçlarına uygun şekilde profesyonel olarak sunmaktadır. İlave olarak kuaför, manikür, pedikür gibi kişisel bakım hizmetleri de kurum bünyesinde verilmektedir. İnsan hayatının 65 yaştan sonraki dönemi yaşlılık dönemi olarak adlandırılır.

Bu dönemde bedensel fonksiyonlar da yaşlanmaya adapte olmaktadır. Yaşlılıkta dolaşım bozukluğu, kalp hastalıkları, felçler, yüksek tansiyon, eklem bozuklukları, diabet (şeker hastalığı) gibi süreğen hastalıklar sık görülür. Bireylerin yaşlanmasıyla birlikte bakım ihtiyacı ortaya çıkabilir. Özellikle öz bakımını yapamayan bireyler için bakım zorunlu bir hâle gelir. Evde yaşlı bakımı ise ailenin diğer fertleri için duygusal ve sosyal açıdan yıpratıcı ve zor olabilmektedir.

Yaşlılıkta ortaya çıkan sağlık sorunlarının çözümünde koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin bir arada düşünülmesi gereklidir. Bu dönemdeki sağlık sorunları çoğunlukla kronik hastalıklar olduğundan bu sağlık sorunlarının korunmasında erken tanı çalışmaları ağırlıklı olacaktır. Yaşlılara koruyucu bakım hizmeti verilmesi ile ciddi sorunları; oluşmadan önlemek mümkün olacaktır. Yaşlılar için sık ve düzenli sağlık kontrolleri yapılması gerekmekte olup kurrum tüm bu şartları yerine getirmektedir.

Yara Bakımı

Yaralar birçok sınıflandırma içine sokulabilir; akut veya kronik olmasına göre, sebebine göre (örn. Basınç, travma, venöz bacak ülseri, diyabetik ayak), yara derinliğine göre veya kapama gibi (birincil veya ikincil) diğer karakteristiklerine göre sınıflandırılabilir. Yara derinliği yara üzerindeki ilk seviye doku zedelenmesine göre sınıflandırılır; yüzeysel, yarı-derin veya derin.

Bu bağlamda yaşlı bakım evimizde yara tedavisi hastanın genel durumuna bağlı Doğru tedavinin yöntemi seçilmesi ile yaradaki dinamik değişiklikler dikkate alınarak yapılır.

Deri bakımı ve koruması

Yara temizliği

Yara debridmanı

· Optimum yara iyileşme ortamı yaratma

· Yara hidratasyonu

· Eksuda emilimi ve yönetimi

· Nemli yara ortamı sağlama

· Katkıda bulunacak faktörleri azaltma

· Yara tedavileri aynı zamanda şunlara da katkı sağlar:

· Yeni oluşan dokunun zarar görmeden yara örtüsünün atravmatik olarak çıkarılması.

· Komplikasyonların önlenmesi

· Enfeksiyon tedavisi

Derman Huzurevi Sosyal Aktiviteler

Sosyalleşme ihtiyacı her bireyin hissettiği bir durumdur. Yaşlılıkla birlikte sosyal ortamlardan kopmaya başlayan bireylerin mutlu bir yaşam sürmeleri açısından bu sosyalliğin sürdürülmesi şarttır.

 

Derman huzurevi ve yaşlı bakım merkezi, istanbul yaşlı bakım merkezi, istanbul huzurevleri hakkında daha fazla bilgli almak için bize ulaşın.

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA