ESENYURT HUZUREVİ – DESTEK HATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Esenyurt Huzurevi Fiyatları

Esenyurt Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Evlerine göz atacak olursak 850 bin nüfuslu Avcılara, Beylikdüzü Küçükçekmece, Bahçeşehir, Bakırköy, Hadımköy, Başakşehir ilçelerine ile komşudur.  Esenyurtta  devlet huzurevi bulunmamaktadır. Esenyurt özel huzurevleri sayısına baktığımızda toplam 1 tanedir. AVCILAR özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 65’dir. FİYAT BİLGİSİ İÇİN ARAYIN…

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Avcılar

Gülşah Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi bulunmaktadır.

Esenyurt Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Esenyurtta özelde 1 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 65 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Ücretin tamamını yaşlı veya yaşlı yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Esenyurttaki huzurevi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs. tüm işler burada çalışan görevlilerce yapılır. Sağlık takipleri de buradaki doktor ve hemşireler tarafından takip edilmektedir.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Esenyurt Devlet Huzurevi

Esenyurtta devlete ait hiçbir huzurevi ve yaşlı bakım rehabailitasyon merkezi bulunmamaktadır.

Esenyurt Özel Huzurevi

Esenyurt ilçesinde bulunana toplam 1 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 65 yatak kapasitesi bulunmakta. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Yatak yarası olan yatalak hastaların yara bakımları yapılmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri ya da yakınları tarafından ödenmektedir.

Esenyurt Yatalak Hasta Bakımı

Esenyurtta yatalak hasta bakım merkezi olarak Avcılar özel huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, yaşlı Bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Toplam 65 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır. Kolostomili hasta, treakostomili hasta, nebulizatörlü hasta, …vb hastalara bakılmaktadır.

Esenyurt Yatılı Fizik Tedavi

Esenyurtta yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi bulunmamaktadır.

Esenyurt Alzheimer Bakım Evi

Esenyurtta bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evinde  alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır. Alzheimer hastalığının son evresinde hastalar enteral beslenmeyle beslenirler burada 2 yol karşımıza çıkmaktadır ilk yol NG nazoastrik sonda ile diğeri ise PEG yöntemi yani mideden besleme yapılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Esenyurt Paliyatif Bakım

Esenyurt  Paliyatif Bakım Merkezi olarak Esenyurt  Devlet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Esenyurt şizofreni Bakımevi

Esenyurtta bulunan huzurevinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir.

Esenyurt Kanser Hastası Bakımı

Esenyurt Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinde kanser hastalarının bakımı yapılabilmektedir. Kanser hastalarının dönemlerine göre sağlık destek hizmeti ihtiyacı artmaktadır. Kanser hastaları son evrelerinde tedavi gördükleri hastaneyle eşgüdüm içerisinde yapılmaktadır.

ESENYURT SAĞLIK KABİNİ VE EVDE SAĞLIK

Esenyurtta toplam 3 tane sağlık kabini bulunmaktadır. Bu sağlık Kabinlerinde Evde Doktor, Evde Hemşire, Evde Serum, Evde İğne(Enjeksiyon), Evde Kan Alma, Evde Pansuman, Evde Yara Bakımı, Evde Sonda Değişimi, Evde Kolostomi Bakımı, Evde Treakostomi Bakımı, Evde Fizik Tedavi hizmetleri alınabilmektedir.

 

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA