Evde Fizik Tedavi Hizmetleri

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
evde fizik tedavi hizmeti


Fizik tedavi ihtiyacı olan hastaların kendi evlerinde işinde uzman fizyoterapist eşliğinde fizik tedavi seansının uygulanmasıdır.Son dönemde daha rahat olması sebebi ile evde fizik tedavi görmek isteyen hasta sayısı artmıştır.Bizlerde İstanbul Anadolu yakasında evde fizik tedavi hizmeti vermekteyiz.

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07


Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?


Alanında uzman ve tecrübeli fizik tedavi ekibimiz tarafından hastaların kendi ev ortamlarında fizik tedavi seansları uygulamaktayız, gereken rehabilitasyon süreci hasta değerlendirilerek fizyoterapistimiz tarafından belirlenmektedir.
Egzersizler,klinik masaj,fizik tedavi uygulamaları ve ek olarak ağrıyı azaltıcı etkisi olan TENS ve güçlendirici özellikleri olan elektrik akımlarını tedavilerimizde kulanmaktayız.

Evde Fizik Tedavinin Avantajları Nelerdir?


-Hastalarımız kendi evinde daha rahat ve güvenli hisseder.
-Hasta yakınları tedavi sürecini daha yakından takip edebilmektedir.
-Evde uygulanan fizyoterapi seansında fizyoterapistimiz hastasıyla birebir
ilgileneceğinden ona daha çok zaman ayırır ve tedavi daha verimli geçer.
-Hastane veya rehabilitasyon merkezine gidip gelme sürecinde hastalar ve hasta yakınları zorluk yaşar, bu da tedaviye katılımı ve hasta motivasyonunu etkiler.
-Hastanelerde uzun ve yorucu randevu sürelerini beklemek, randevuları takip etmek yerine evde fizik tedavi seanslarına başlamak daha rahat, konforlu ve etkilidir.

Evde Fizik Tedavi Hangi Hastalar İçin Uygundur?

Nörolojik Hastalıklar :

Felç (İnme) hastaları

Multiple Skleroz(MS)

Parkinson

Omurilik Yaralanmaları

Periferik Sinir Yaralanmaları

Fibromiyalji Sendromu

Skolyoz Rehabilitasyonu


Ortopedik Hastalıklar-Cerrahi Operasyon Öncesi ve Sonrası :

Kalça-diz protezleri

Kalça kırığı

Ön çapraz bağ ameliyatları

gibi ortopedik hastalıklarda ve cerrahilerde

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Aradığınız huzurevini Sosyal Hizmet Uzmanlarımızın danışmanlığı ve referansı ile bulmak için arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07


Pediatrik Hastalarda :

Normal Motor Gelişim Problemleri

Kas Hastalıkları

Serebral Palsi

Konjenital Müsküler Tortikollis

Obstetrik Brakial Pleksus Yaralanmaları

Down Sendromu

Spina Bifida gibi pediatrik hastalıklarda


GERİATRİK HASTALARDA :

Yaşın ilerlemesiyle birlikte kas iskelet sistemi zayıflayan;yürüme,denge ve günlük
hareketleri zayıflayan veya yok olan geriatrik hastalarda uygulanabilir.

KANSER REHABİLİTASYONUNDA :

Kanser hastalığı sürecinde destekleyici olarak hastayı motive eder,ağrılarını azaltır,kas iskelet sistemi ile ilgili sorunları azaltır


Evde Fizik Tedavi Haftada Kaç Seans Uygulanmalıdır?

İşini titizlikle yapan fizik tedavi ekibimiz hastanın değerlendirilmesi ile birlikte gereksinimlerini ve uygun tedavi sürecini belirleyerek sizi en doğru şekilde bilgilendirir. Hastalık,hastanın durumu,yaşı gibi bir çok faktör seans sayısını etkilemekle birlikte genellikle seanslarımız 1-1,5 saat arası sürer ve haftada 3-4 seans idealdir. Bu süreçte beraber ilerleyeceğiniz fizyoterapistiniz tedavinin ana taşıdır.Bizde işini seven, alanında tecrübeli ve yeterli donanıma sahip güler yüzlü ekibimiz ile işimizi severek
ve büyük titizlikle yapıyoruz.


Evde Fizik Tedavi İle

-Maliyetli olduğu gibi yanlış bir düşüncenin aksine çok daha uygun ve
konforludur.Hastaneye gidip gelişlerde kaybedilen zaman ve yorgunluk yerine bu enerji ve süre tedavide kullanılarak çok daha fazla verim alınabilir.

Ağır hastalar ve yakınları daha hastaneye gitme sürecinde yorulurlar. Tedaviden çıkıp eve geldiklerinde tüm günü dinlenerek geçirirler. Bu da tedavinin uzamasına, tedaviden alınan verimin azalmasına neden olur.Evde fizik tedavi ile kendi evinizin konforunda fizyoterapistlerimiz sizin ayağınıza gelir, yolda yorulmadığınız için hastanedeki tedaviden daha güzel ve başarılı sonuçlar alırsınız.
-Hastaların transferinde yaşayan sorunlar yaşanmaz.
-Hasta yakını tedaviyi daha yakından takip edebilir.
-Hasta kendi ortamında daha rahat ve güvende hisseder.
-Ev içi düzenlemeler yapılarak daha rahat bir ev yaşantısı sağlanabilir.
-Ev ortamında egzersiz planlaması yapıldığı için hastanın tedavi sonrası
egzersizlerini tekrar etme şansı olur.
-Hastaneye gidip gelmek ağır hasta grupları başta olmak üzere, asansör olmaması gibi durumlardaki taşıma sorunları oradan kalkar.
-Hastanelerde uzun randevu sürelerini beklemek yerine evde seanslarımıza başlamak hastanın yaşadığı sağlık problemlerinin büyümeden ortadan kaldırılması açısından daha hızlı bir adımdır.

Evde fizik tedavi hizmeti için bilgi almak için bize linkten ulaşın.

EVDE FİZİK TEDAVİ İSTANBUL

Evde fizik tedavi seansları hastalar tarafından rahat ve konforlu olması,hastaların transfer sırasında karşılaştığı sorunları azaltması,hastayı transfer sırasında yormadığı için hasta katılımını artırması ve tedavi süresini kısaltması,tedavi maliyetini düşürmesi ve hastanın kendini güvende hissetttiği bir ortamda tedavi olması yönünden fazlaca tercih edilen bir hizmettir.

Evde fizik tedavi İstanbul ,İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında evde fizik tedavi ihtiyacı olan pediatrik,geriatrik dahil olmak üzere tüm yaş gruplarında hizmet veren bir programdır.

Evde fizik tedavi hizmeti alanında yeterli bilgi ve deneyime sahip fizyoterapist tarafından verilmektedir.Fizyoterapist tedaviye gelirken yanında gerekli ekipmanını getirir.Hastaya ev içi düzenlemeler hakkında bilgi ve önerilerde bulunarak hastanın ev içi düşme ve hasara uğrama ihtimalini azaltarak oluşabilecek kırık vs riskini önler.

KAÇ SEANS SÜRER?

Fizik tedavi uygulamalarında seans süresi ortalama 1 saat sürmektedir.Hastanın durumu ve hastalığa bağlı olarak seans süresi farklılık göstermekle birlikte haftada 3-4 seans ideal olmaktadır.Hastanın değerlendirilmesi sonucunda uygun seans süresi belirlenmektedir.

Hastanın ihtiyaçlarına göre zamanla seans sayısı ve süresinde değişiklikler olabilir.

FİZİK TEDAVİ FİYATLARI İSTANBUL

Fizik tedavi ücretleri hastaya ve hastalığa göre farklılık göstermektedir. Fizyoterapistin deneyimi,kullanılan ekipman,tedavi süresi ve içeriğide fiyatı etkileyen başlıca etkenlerdir.

Fizyoterapist ilk seansı değerlendirme seansı olarak belirler ve belirli gözlem,testler,hikaye alınması sonucunda tedavi içeriğini,fiyatını,haftalık seans sayısını belirler ve programı hasta ve hasta yakınına bildirir.

EVDE FİZİK TEDAVİ’DE KULLANILAN CİHAZLAR

TENS, kas güçlendirmeye yönelik akımlar, egzersiz therebantları, egzersiz topları, kinezyolojik bant, walker yürüteç, tripod gibi yürüme yardımcıları tedavi esnasında kullanılmak üzere fizik tedavi ekibince getirilir.

Evde Sağlık ve Sağlık Kabini Hizmetleri

Evde Sağlık ve size en yakın Sağlık Kabini hizmetinden faydalanmak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımızı arayın.
+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA