SARIYER AVUKATLIK BÜROLARI VE HUKUK BÜROLARI

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Sarıyer Hukuk Büroları - Beyoğlu Avukatlık Bürosu

Sariyerde Hukuki Desteğe ve Avukatlık Hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız Sosyal Rehberlik Merkezini Arayabilirsiniz. HUKUKİ DESTEK HATTI

       Aile Hukuku ve  Boşanma Avukatlığı, Ceza Hukuku, İnşaat Hukuku, Sağlık Hukuku ve Tazminat, Gayrimenkul Hukuku ve Avukatlığı, İcra ve İflas Hukuku ve Avukatlığı, Miras Hukuku, Kira Sözleşmesi Davaları ve Hukuku, İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku…vb. Konularında Avukatlarımızla Görüşebilirsiniz.

Hukuk Danışmanlığı

Sosyal Rehberlik olarak tüm İstanbul iline ve çevrede bulunan illere avukatlık hizmeti vermekteyiz. Bizi ceza, bilişim, tıp, iş hukuku, aile hukuku ve boşanma davaları, internet hukuku ve iş davaları için arayabilir ve soru sorabilirsiniz..

+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Sarıyer Aile Hukuku - Hile/Aldatma durumu

Evlilikle kurulan evlilik birliği, cinsel sadakat zorunluluğunu beraberinde getirir. Aldatma (zina) evliliğe en büyük hakaret ve sadakatsizliktir. Dolayısıyla boşanmanın mutlak nedeni budur. Hâkim, zinanın var olduğuna ikna olursa, başka bir sebep göstermeksizin evliliği sonlandırır.

Zina nedeniyle boşanmak isteyen bir eş, bunu çeşitli yasal delillerle ispat edebilmelidir.

Zina sebebinin öğrenildiği günden bu yana altı ay geçti ve zina fiilinin meydana gelmesinden beş yıl sonra, her halükarda zina nedeniyle boşanma hakkı düştü. Bu durumda boşanma zemini olarak evlilik temeli sarsılarak boşanma davası açılabilir. Boşanma davası açarken boşanma sebebinin zina olduğunu kanıtlamanıza ve evliliğin temelini sarsmanıza yardımcı olacaktır. Boşanma zina nedeniyle meydana geliyorsa, mülkiyet sistemi tasfiye davasındaki hakim, zinanın artı değerine bağlı olarak eşin payını azaltmaya veya iptal etmeye karar verebilir. Genellikle boşandıktan sonra eşler artık eşit haklara sahiptir. Ancak eşlerden biri zina ederse hâkim bu oranı tamamen azaltabilir veya ortadan kaldırabilir. Hayatın terk edilmesi nedeniyle aynı durum boşanmada da kullanılabilir.Biseksüel ilişkiler zina sayılmaz. Ancak haysiyetsiz yaşama veya evliliğinizi sarsma nedenlerine göre boşanma davası açabilirsiniz.GSM operatörleri, eşinizin zina yaptığını kanıtlamak için telefon görüşmesi veya mesaj içeriği sağlayamaz.

Hukuk Danışmanlığı

İstanbulda’da avukatlık faaliyeti yürüten avukatlık ofisimizden dilediğiniz zaman hukuki destek alabilirsiniz. Avukat istanbul arayışınızda daima size destek olmaya ve çözüm yolları bulmaya çalışırız.

+90 552 221 88 33 – +90 212 873 05 07

Aile Hukukunda Önemli Konular Nelerdir?

Aile malikanesi Resmen evli karı-kocanın birlikte yaşadığı ve ortak bir hayat geçirdiği sürekli bir yaşam alanı burası. Eşin birden fazla evi olsa bile sadece bir ev aile evi olur. Bungalovlar, dağ evleri ve yayla evleri gibi insanların ara sıra yaşadığı yerler aile konutu için uygun değildir Karşı taraf açıkça kabul etmedikçe, taraflardan biri aile konutu kira sözleşmesini feshedemez, aile konutunu devredemez veya aile konutu haklarını kısıtlayamaz. Eşiniz sizin rızanız olmadan kira sözleşmesini feshederek evi boşaltmanıza sebep olamaz, evi başkalarına satamaz, ipotek edemez. Aile ikamet haklarınızı tam olarak korumak için Tapu Siciline not eklemek doğrudur. Ailenin konutu hakkında yorum yapma ve dava açma zorunluluğu yoktur. Gerekli belgeleri (nüfus cüzdanınız, evlilik cüzdanınız ve müdürden alacağınız oturma izni) yerel tapu siciline getirmeniz ve talepte bulunmanız yeterlidir. Tapuda bu notu bulamasanız bile eşinizle birlikte yaşadığınız ev hala bir aile konutu, ancak eşiniz evi satarsa ​​burada iki sonuçla karşılaşabilirsiniz. Alıcı evin bir aile evi olduğunu bilirse satışı iptal etmek için dava açabilir. Bilmiyorsa, alıcının şerefiyesi korunacak ve satış iptal edilemez. Bu nedenle tapuda konut ikametgahına not eklenmesi haklarınızı kaybetmenizi kesinlikle engelleyecektir.

İçeriklerimizi takip etmek için bültenimize abone olun.

Yazı hakkında düşündüklerinizi paylaşın.
Call Now ButtonHemen ARA